خرما خشکپاک

هرچند خرما نوعی میوه است اما هزاران سال است که بعنوان غذای اصلی مصرف شده است . انواع یا نژاد های مختلفی از خرما وجود دارد که هرکدام در ظاهر و رنگ و طعم تفاوت دارند . خرما خشکپاک سه نوع است . خرما پیارم خشکپاک ، خرما آلویی یا خرما زاهدی خشکپاک و حبه خرما که در ادامه مطلب معرفی شده اند .

خرما پیارم خشکپاک

خرما پیارم خشکپاک نوعی خرمای نیمه خشک است که در ایران جزو خرما های درجه یک محسوب می شود . خرما پیارم ظاهری کشیده و رنگ تیره ای دارد بافت آن نسبتا نرم است و طعم آن شیرین است . البته بیشتر مصرف کنندگان دائمی این نوع خرما عنوان می کنند که شیرینی خرما پیارم خشکپاک بیش از اندازه نیست و باعث دلزدگی نمی شود . خرما پیارم خشکپاک به شکل حبه ای نیز فرآوری و عرضه می گردد.

خرما پیارم به عنوان مرغوب ترین خرمای ایران و جهان از قیمت بالاتری برخوردار است . مصرف خرما به عنوان یک میان وعده ضد سرطان و بمب انرژی به تمام گروه های سنی مخصوصا کودکان توصیه می شود .

خرما زاهدی خشکپاک

خرما زاهدی نوعی خرما خشک است که سرانه مصرف آن بخاطر قیمت پایین در ایران نسبت به دیگر خرما ها بالاتر است .خرما زاهدی یا خرما آلویی بشدت مستعد کرم خوردگی است به همین علت پیشنهاد می شود این محصول با بسته بندی بهداشتی تهیه شود .

کاهش کلسترول خون ، درمان یبوست و افزایش سطح انرژی و سلامت استخوان ها و ضد سرطان بودن این ماده غذایی ، از بر جسته ترین خواص خرما می باشد . مهم است بدانید ، این خواص صرفا برای کمک به سیستم ایمنی بدن است و هیچ گونه درمان قطعی برای بیماری های مرتبط با خواص خرما مثل سرطان و پوکی استخوان و … توسط هیچ ارگان معتبری ثبت و تایید نشده است .