بنیان گذار خشکپاک

اعتقاد به پیشرفت و موفقیت بر پایه توکل به خداوند و تلاش شبانه روزی ، راه پر فراز و نشیب تاسیس خشکپاک را برای بنیانگذار این مجموعه بزرگ روشن نمود

آقای یحیی صفایی دارایانی در روستای دریان یکی از توابع تبریز متولد شد و در نوجوانی  با روحیه ی سخت کوشی و پشتکار مثال زدنی که داشت ؛ برای رشد بیشتر در سال 1330 به تهران مهاجرت کرد . وی از سنین نوجوانی دست به انواع مشاغل زد و تجربه و دانشی را که کسب نموده بود ؛ برای راه اندازی کارگاه تولید پوشاک استفاده کرد و از فرزندان خود برای رسیدن به موفقیت در این مسیر استفاده شایانی نمود . لازم به ذکر است که زنده یاد یحیی صفایی داریانی  یکی از بنام ترین و معتبرترین تولید کنندگان در تهران به شمار می آمد .

تاسیس خشکپاک

برادران صفایی کنار پدر تجربه کافی و دانش کاربردی  را در صنعت تولید آموختند تا زمانی که  به پشتوانه اعتبار و تجربه پدر و کمک ایشان ، در سال 1373 کارگاه فرآوری و بسته بندی محصولات کشاورزی ارگانیک را راه اندازی کردند. از افتخارات خشکپاک در این عرصه می توان به ابتکار ارایه آلبالو و انواع آلوچه ، با بسته بندی روز دنیا ضمن حفظ طعم طبیعی آن  برای اولین بار در کشور نام برد.

سخت می گیرد جهان بر مردمان سخت کوش ، زنده یاد آقای یحیی صفایی تا اواخر زندگی پر بار خود تا پاییز سال 1393 مدیریت کارخانه خشکپاک را در زادگاه خود روستای دریان برعهده داشت . وی نقش بسیار مهم و به بسزایی در شکل گیری پایه های محکم مجموعه خشکپاک و رونق روز افزون آن داشت.