عسل

عسل ماده ای شیرین و خوراکی است که دارای خواص شگفت انگیزی برای بدن می باشد. استفاده از این ماده‌ی خوراکی بی نظیر برای درمان بسیاری از بیماری ها در طب سنتی ، پیشنهاد شده است.

عسل خشکپاک

عسل ماده ای شیرین و خوراکی است که دارای خواص شگفت انگیزی برای بدن می باشد. استفاده از این ماده‌ی خوراکی بی نظیر برای درمان بسیاری از بیماری ها در طب سنتی ، پیشنهاد شده است.از موارد قابل توجه در ارائه ی این محصول در شرکت خشکپاک ، گستردگی در تنوع این محصول می باشد. این شرکت با در نظر گرفتن تقاضا در بازار برای محصول مرغوب و ارگانیک ،اقدام به تولید انواع عسل خشکپاک نموده است. انواع این محصولات با توجه به مناطق مختلف ، متنوع خواهد بود. محصولاتی که از گیاهانی مانند آویشن ، انگبین ، بهار نارنج و بسیاری دیگر از انواع این محصول تولید می شوند ،که هر کدام دارای ویژگی های درمانی منحصر به فردی هستند. اوزان مختلف ارائه ی این محصول نیز موجب می گردد که افراد با هر توان مالی برای خرید متفاوت و مناسب اقدام نمایند.

خواص عسل خشکپاک

عسل خشکپاک تهیه شده از بهترین مناطق کوهستانی و مناسب می باشد که به دلیل ارگانیک بودن آن خواص مفید بسیار زیادی برای بدن در بر خواهد داشت. این ماده ی خوراکی بی نظیر با بسته بندی های مختلف و اوزان متفاوت برای سهولت در خرید تمامی اقشار مردم ، توسط شرکت خشکپاک تهیه و تولید شده است. به دلیل برخورداری عسل خشکپاک از طبع گرم و ملایم ، می توان برای درمان بسیاری از امراض از آن بهره برداری نمود. همچنین این محصول از مواد افزودنی عاری می باشد. از این رو، از کیفیت بسیار بالا و همچنین مرغوبیت مناسبی برخوردار می باشد. خواص این محصول با توجه به خواص گیاهی که زنبور از آن تغذیه می نماید، تعیین می گردد. درمان بسیاری از آلرژی ها ، سرفه ها ،رفع برخی از مشکلات در سیستم گوارشی ، تقویت قوای جنسی ، تقویت مغز و اعصاب ، در بردارنده ی انرژی و همچنین نشاط آور از جمله فواید استفاده از این ماده ی سودمند خواهد بود.