آجیل سویا

آجیل سویا در واقع بوداده دانه سویا می باشد. دانه سویا جزء حبوبات و از خانواده نخود است. میوه گیاه سویا شبیه لوبیا می باشد، که در هر غلاف آن سه تا پنج دانه وجود دارد. آجیل سویا در یک نوع لوبیا سوبیا یکی از محصولات خشکپاک می باشد. دانه سویا به دلیل کاربردهای بسیار زیاد و خواص فوق العاده زبانزد مردم جهان می باشد. دانه سویا به صورت های مختلفی از قبیل شیر، روغن، توفو پروتئین سویا فراوری می شود. چربی و کالری دانه سویا کم می باشد اما این نوع از حبوبات سرشار از پروتئین، ویتامین و مواد معدنی ضروری است.

خواص آجیل سویا

آجیل سویا تهیه شده از ممقان محصول خشکپاک می باشد. مراحل فراوری این آجیل خشکپاک به این صورت است که ابتدا پاک شده و سپس بو داده نمکی می شود. این آجیل خشکپاک با اضافه کردن طعم های خوراکی در انواع مختلف در دسترس مصرف کنندگان قرار می گیرد.

آجیل خشکپاک منبع غنی پروتئین است و در کاهش کلسترول و تنظیم قند خون بسیار مفید می باشد. مصرف این آجیل خشکپاک مانع از بروز سرطان می شود. این نوع محصول خشکپاک سرشار از املاح و ویتامین های مختلف است. این آجیل خشکپاک غنی از کلسیم می باشد. یکی از ویژگی های این آجیل این است که مصرف آن جذب کلسیم را آسان تر می کند. سویا به دلیل دارا بودن فیتواستروژن موجب پیشگیری از پوکی استخوان و امراض قلبی می شود. همچنین مصرف سویا عوارض دوران یائسگی را کاهش می دهد.

انواع مختلف آجیل سویا

تقسیم بندی این نوع آجیل بر اساس رنگ دانه سویا می باشد. دانه سویا در رنگ‌های های مختلف از قبیل زرد، سیاه، سفید، خاکستری و خالدار وجود دارد. از آنجاییکه آجیل سویا در واقع دانه های بو داده سویا می باشد بنابراین این نوع آجیل در رنگ های مختلف وجود دارد.

خرید عمده

محصولات مرتبط