آلووقیسی

 

قیسی نوعی زردآلو است که بسیار شیرین است و در بیشتر نقاط ایران یافت میشود. برگه زردآلو خشک شده که دارای مغز است راقیسی مینامند که به آن برگه گفته میشود.

 

انواع آلو

آلو نام یکی از یزر سرده های ششگانه است که این زیر سرده در 4 گونه درختی یا درختچه های خودرو است.آلو یکی از میوه های تک هسته ای است که از لحاظ رنگ و شکل و اندازه گونه های متفاوتی است که این میوه ها راه هم میتوان به صورت خام و هم درون خوراک استفاده میشود.

بهترین قیسی و آلو برای آذربایجان است که شرکت خشکپاک توانسته است این افتخار را داشته باشد که با تامین قیسی و آلو از خطه آذربایجان بهترین و پاکیزه ترین محصول را ارائه دهد.قیسی به دو روش آفتابی و دودی خشک میشود.در روش دودی با گرد گوگرد خشک شده تا رنگ ثابت بماند که معمولا از این روش برای صادرات استفده میشود.

خواص آلو و قیسی خشکپاک

از خواص خشکپاک میتوان به داشتن فیبر رژیمی، پتاسیم که برای سلامت قلب و فشار خون لازم است  و همچنبن به انواع ویتامین ها کلسیم و بتاکارتن اشاره کرد. متخصصان تغذیه مصرف 8-6 آیتم را در روز برای همه به خصوص کسانی که رژیم دارند توصیه میکنند چرا که مصرف روزانه 6 آیتم از قیسی خشکپاک انرژی انسان را برای نصف روز تامین می کنند.

از خواص آلو میتوان به  داشتن پتاسیم و کنترل فشار خون، به علت داشتن فیبر برای کنترل فشار خون، آهن برای جلوگیری از کم خونی،  اشاره کرد.

جالب است بدانید در طب چینی آب آلو به عنوان “اکسیر صبحانه” جهت سم زدایی و شادابی بدن بعد از خواب توصیه شده است.

 

 

خرید عمده

محصولات مرتبط