آلو بخارا خشکپاک

آلو بخارا خشکپاک سرشار از ویتامین و مواد معدنی است. این نوع آلو در اکثر مناطق ایران قابل کشت است. آلو بخارا را با نام های دیگری از قبیل قطره طلا هم می شناسند. میزان پتاسیم، آهن، منیزیم، ویتامین سی و … موجود در این نوع آلو بسیار زیاد است. بنابراین مصرف آلو بخارا در درمان اکثر بیماری ها مفید می باشد.

انواع آلو بخارا

 

آلو بخارا یک نوع خشکبار می باشد که از خشک کردن آلو یا گوجه سبز به دست می آید. این نوع آلو کوچک و شیرین است. این نوع آلو را با نام های دیگری از قبیل آلو قطره طلا می شناسند. بد نیست بدانید که خورش آلو یکی از غذاهای بسیار پرطرفدار در میان ایرانیان است. آلو بخارا خشکپاک کیفیت و تازگی بسیار بالایی دارد.

این نوع آلو از نژاد آلو سیاه و آسیایی می باشد. این نوع میوه خشکپاک با اقلیم منطقه ایران مخصوصا مناطق معتدل کوهستانی سازگاری بسیار بالایی دارد. نیشابور یکی از شهرهای قدیمی ایران می‌باشد که ارقام آلو بخارا در آن کشت می می شود. می توان گفت بهترین نوع این آلو مختص به نیشابور است.

خواص آلو بخارا

سوربیتول و ایساتین موجود در این نوع میوه خشکپاک اختلالات گوارشی را درمان می کند. ویتامین سی موجود در این نوع آلو سبب تقویت بدن در برابر عامل های عفونی می‌شود. همچنین ویتامین سی با التهاب و رادیکال های آزاد موجود در بدن مقابله می کند. این میوه خشکپاک حاوی آنتی اکسیدان است. بنابراین مصرف این نوع میوه سبب بهبود سلامت قلب و عروق خواهد شد. ویتامین آ موجود در این نوع آلو خطر ابتلا به سرطان های دهانی را کاهش می دهد. مصرف آلو بخارا خشکپاک در جلوگیری از ابتلا به سرطان سینه بسیار موثر است. این نوع آلو با برخی از سرطان ها از قبیل سینه، روده و مجاری تنفسی مبارزه می کند.

پتاسیم موجود در این نوع آلو باعث کنترل فشار خون و ضربان قلب خواهد شد. پتاسیم موجود در این آلو از لخته شدن پلاکتهای خون جلوگیری می‌کند. بنابراین مصرف این میوه خشکپاک مانع از ایجاد فشار خون بالا، سکته و بیماری‌های قلبی می‌شود. آلو سرشار از فیبر است. فیبر موجود در این نوع آلو میزان کلسترول خون را کاهش می دهد. مصرف آلو سبب بهبود جریان خون می شود. میزان آهن موجود در این نوع آلو خطر ابتلا به بیماری کم خونی را کاهش می دهد. توصیه می کنیم افرادی که مرتب دچار سرماخوردگی و آنفولانزا می‌شوند این نوع آلو را مصرف کنند. زیرا مصرف این نوع میوه خشکپاک سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. منیزیم موجود در این نوع آلو برای انقباض عضلات و ارسال پالس های عصبی بسیار مفید می باشد.

خرید عمده

محصولات مرتبط