تخمه هندوانه

تخمه هندوانه سرشار از ویتامین و مواد معدنی است. بنابراین توصیه می کنیم تخمه های هندوانه را دور نریزید. تخمه های هندوانه سبب بهبود عملکرد مغز، سلامت قلب، تنظیم فشار خون، کاهش کلسترول، بهبود دیابت، سیستم عصبی و سیستم گوارشی می شوند. محصولات خشکپاک به دلیل ارزش غذایی بالا در بین مصرف کنندگان محبوبیت خاصی دارند.

خواص تخمه هندوانه

تخمه هندوانه از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار است. چه بسا بسیاری از افراد تخمه های هندوانه را دور می ریزند. اما تخمه های هندوانه به دلیل مواد مغذی و کالری پایین یک جایگزین مناسب برای میان وعده های ناسالم به شمار می آیند.

 تخمه های هندوانه سرشار از پروتئین، منیزیم، اسیدهای چرب غیر اشباع، اشباع و ویتامین B می باشد. پروتئین تخمه های هندوانه چندین اسید آمینه مختلف را شامل می شود. یکی از اسید آمینه های موجود در تخمه هندوانه آرژنین می باشد. بهتر است بدانید که میزان اضافی آرژنین بدن سبب تنظیم فشار خون می شود، علاوه بر آرژنین اسید آمینه‌ های دیگری از قبیل گلوتامیک اسید، تریپتوفان و لیزین در تخمه های هندوانه وجود دارد.

نیاسین موجود در تخمه های هندوانه سبب سلامت سیستم عصبی، سیستم گوارشی و پوست می شود. همچنین تخمه های هندوانه سرشار از آهن، پتاسیم، منیزیم، منگنز، سدیم، فسفر و روی می باشند. مصرف این نوع تخمه خشکپاک مواد معدنی مورد نیاز بدن را تامین خواهد کرد. منیزیم موجود در تخمه های هندوانه سبب بهبود عملکرد حافظه و سلامت قلب می شود. یکی دیگر از مزایای مصرف تخمه های هندوانه این است که گلیکوژن بدن را انباشته می کنند. این امر در درمان دیابت بسیار تاثیرگذار است. اسید فولیک موجود در تخمه های هندوانه می‌تواند بخشی از نیاز بدن به این ماده را تامین کند. مصرف اسید فولیک برای زنان باردار اهمیت بسیار بالایی دارد

انواع مختلف تخمه هندوانه

انواع مختلفی از تخمه های هندوانه ازقبیل اصفهان، شوشتری، مازندران، آجیلی و… در بازار موجود می باشند. محصولات خشکپاک تخمه هندوانه تهیه شده از گلستان و فارس است. تخمه هندوانه در یک نوع چین اول از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار می باشد. مراحل فرآوری تخمه خشکپاک به صورت پاک شده، بوجاری، شسته شده، بوداده نمکی و بسته بندی است. خشکپاک جهت برآورده کردن سلیقه های مختلف مصرف کنندگان طعم های خوراکی مختلفی به محصولات خود اضافه می کند.

خرید عمده

محصولات مرتبط