غلات و برنج

غلات گیاهی است از خانواده گندمیان که جز گیاهان علفی تک لپه ای بوده و دانه های ریز آنها، مصرف خوراکی دارد. غلات گیاهانی یک ساله هستند، یعنی چرخه زندگی خود را در یک فصل زراعی به پایان میرسانند.

انواع و خواص برنج و غلات

غلات منبع انرژی برای انسان است به همین دلیل متخصصان تغذیه توصیه می کنند که درتمام رژیم غذایی حتما استفاده بشود.غلات حاوی هیدرات کربن، پروتئبن، چربی، مواد معدنی و انواع ویتامین هستند.سه نوع از دانه های غلات شامل گندم، جو و ذرت میباشد.

امروزه، رایج ترین غلات تولیدی و مصرفی را ذرت، برنج و گندم را تشکیل می دهد.غلات دیگری که به مقدار کمتری مصرف می گردد شامل جو،جو دوسر، ذرت خوشه ای، ارزن میباشد که در کارخانه خشکپاک تولید میشود.

برنج از مهم ترین غلات غذایی جهان است. نیمی از جمعیت جهان، به برنج به عنوان یک غذای اصلی وابسته هستند.هم اکنون ده ها هزار نوع برنج در جهان وجود دارد.

خواص غلات و برنج خشکپاک

 

لازم به ذکر است بدانید که غلات و برنج خشکپاک در کارخانه خشکپاک پاک و بسته بندی میشود که از جمله خواص غلات خشکپاک میتوان به افزایش طول عمر، خطر ابتلا به چاقی را کاهش میدهد، جلوگیری از ابتلا به دیابت2، جلوگیری از بیماری های قلبی، جلوگیری  از سرطان روده بزرگ، کمک به سیستم گوارش ، باعث پایین آمدن کلسترول میشود و حاوی کلسیم هم میباشد.

از جمله خواص برنج خشکپاک میتوان به تامین انرژی، جلوگیری از چاقی، کنترل فشار خون، جلوگیری از سرطان، جلوگیری از آلزایمر ، بهبود متابولیسم و تقویت سلامت قلب و عروق میباشد.

خرید عمده

محصولات مرتبط