فندق خشکپاک

فندق یکی از آجیل های پرطرفدار است. گیاه فندق در انواع مختلفی موجود می باشد. خواص فوق العاده فندق سبب بهبود بسیاری از بیماری ها می شود. توصیه می شود زنان باردار از آجیل به دلیل ویتامین و مواد معدنی زیاد استفاده کنند. آجیل خشکپاک بدون هیچگونه مواد افزودنی در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

انواع فندق

 

فندق یکی از آجیل های بسیار محبوب مردم دنیا می باشد. این آجیل در صنعت شیرینی سازی بسیار کاربرد دارد. روغن فندق بسیار خوش طعم می باشد و در پخت و پز استفاده می شود. آجیل خشکپاک تهیه شده از ازبک و ایران است. محصولات خشکپاک طی فرایند سورتینگ فرآوری می‌شوند و در نهایت بسته بندی می گردند. محصولات خشکپاک بدون مواد افزودنی در اختیار مشتریان قرار می گیرند.

فندق در دو نوع با پوست و بدون پوست در بازار موجود است. این نوع آجیل در انواع مختلفی از قبیل بارسلونا، باتلر، کلارک، دل لانگه، فیلبرت، توکولی، توندا، ویلامت، انیس، ایستاریکی، نورتامتون، آنا، سلف هاسگر، کنت کوب، رقم اسکینر، توند اجنیتل و لوییس وجود دارد. برخی از گونه های این آجیل از کیفیت خاصی برخوردار هستند.

.

خواص فندق

یکی از خواص این نوع آجیل این است که سبب حفظ سلامت سیستم قلبی عروقی می‌شود. اسید الیئین موجود در این آجیل یک نوع چربی اشباع نشده است که به کاهش کلسترول بد خون کمک می‌کند. آجیل خشکپاک سرشار از منیزیم می‌باشد. منیزم کلسیم بدن را در سطح مناسبی نگه می دارد. بنابراین مصرف این آجیل خشکپاک در تنظیم فعالیت عضله و ماهیچه بسیار موثر می باشد. آجیل خشکپاک سرشار از منگنز است. منگنز سبب بهبود تراکم استخوان می‌شود.

هرچقدر سطح منگنز در بدن بالاتر باشد سوخت و ساز پروتئین و کربوهیدرات راحت‌تر انجام می گیرد. بنابراین مصرف این نوع آجیل خشکپاک باعث حفظ سلامت دستگاه گوارش می شود. فندق سرشار از ویتامین B6 می‌باشد. ویتامین B6 سبب عملکرد مناسب اسیدهای آمینه در بدن می‌شود. اسیدهای آمینه نقش بسیار موثری در حفظ سلامت سیستم عصبی دارند. آجیل خشکپاک سرشار از ویتامین  C و ویتامین E می باشد. می توان گفت این آجیل منبع قدرتمند آنتی اکسیدان است. با مصرف این نوع آجیل می توانید از پیری زودرس جلوگیری کنید.

خرید عمده

محصولات مرتبط