لوبیا سفید خشکپاک

لوبیا سفید خشکپاک از خواص فوق العاده ای برخوردار است. مصرف این نوع لوبیا در درمان و پیشگیری اکثر بیماری ها موثر می باشد. از خواص لوبیا سفید خشکپاک می توان به بهبود پوست و مو، دستگاه گوارش، کم خونی، رفع یبوست و اسهال اشاره کرد. لوبیا سفید در انواع مختلفی در ایران وجود دارد. لازم به ذکر است کیفیت لوبیا سفید خشکپاک بسیار بالا می باشد.

انواع لوبیا سفید

لوبیا سفید یک نوع لوبیا می باشد که جزء خانواده حبوبات به حساب می آید. این نوع حبوبات خواص فوق العاده ای دارد. مصرف این نوع حبوبات خشکپاک برای سلامتی بدن مفید می باشد. افرادی که به سلامتی خود اهمیت می دهند باید این نوع حبوبات خشکپاک را در برنامه غذایی خود قرار دهند.

لوبیا سفید خشکپاک در ایران در چند نوع مختلف وجود دارد. از انواع مختلف این نوع حبوبات می توان به لوبیا مرمر، لوبیا یاس، لوبیا صدف و لوبیا دانشکده اشاره کرد. این نوع لوبیا در اکثر شهرهای ایران قابل کشت است. کیفیت هر کدام از این لوبیاها با یکدیگر متفاوت می باشد.

خواص لوبیا سفید خشکپاک

میزان مس این نوع حبوبات خشکپاک بسیار بالا می باشد. مصرف این نوع حبوبات مانع از پیری زودرس خواهد شد. از طرفی این حبوبات به دلیل افزایش تولید کلاژن چین و چروک صورت را کاهش می دهد. مصرف لوبیا سفید خشکپاک باعث جوان سازی پوست صورت می شود. مقادیر بالای آهن و مس موجود در این نوع حبوبات سبب تقویت فولیکول های مو می شود. بنابراین مصرف این نوع حبوبات خشکپاک از ریزش مو جلوگیری می کند.

این نوع لوبیا سرشار از آهن و فولات است. به همین خاطر مصرف آن سبب کاهش ابتلا به کم خونی در نوزادان و کودکان می شود. از طرفی مصرف این نوع حبوبات خشکپاک به دلیل اینکه حاوی مقادیر زیادی ویتامین، مواد معدنی و پروتئین می باشد به رشد نوزادان و کودکان کمک خواهد کرد. فیبر زیاد این نوع لوبیا خطر ابتلا به یبوست و اسهال را در کودکان کاهش می دهد. فولات و آهن موجود در لوبیا سفید خشکپاک خطر ابتلا به کم خونی در زنان باردار را کاهش می دهد. مقادیر زیاد فولات در این نوع حبوبات سبب کاهش خطر نقص لوله عصبی جنین در دوران بارداری می شود.

خرید عمده

محصولات مرتبط