گردو

گردو یکی از مغزهای پرخاصیت است. این نوع آجیل خشکپاک بسیار پرطرفدار می باشد. گردو خشکپاک از کیفیت بالایی برخوردار می باشد. گردو سرشار از ویتامین و مواد معدنی از قبیل ویتامین E، ویتامین B6، امگا 3 و فسفر است. به همین خاطر مصرف گردو در پیشگیری و درمان اغلب بیماری ها تاثیرگذار می باشد.

انواع گردو

گردو جزء مغزهای مقوی می باشد. مصرف این آجیل در طب سنتی و اسلامی بسیار توصیه شده است. محصولات خشکپاک تهیه شده از شیلی، چین، ایران و آمریکا می باشد. گردو خشکپاک در یک نوع مغز با کیفیت بالا در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. محصولات خشکپاک طی فرآیند مختلفی از قبیل پوست‌کنده، پاک شده و سپس بسته‌بندی فرآوری می‌شوند. محصولات خشکپاک بدون مواد افزودنی در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرند.

انواع مختلفی از این نوع  مغز در بازار موجود می باشد. از انواع مختلف این آجیل می‌توان به نوع اسرائیلی، تویسرکان، ضیاء آباد قزوین، فرانکوت (فرانسوی)، لارا، پرو، هارتلی، پاریزین، هاروارد، چندار، سانلند و کانادایی اشاره کرد. مصرف کنندگان بر حسب سلیقه ای که دارند می توانند این نوع آجیل را انتخاب کنند.

خواص گردو

این آجیل به دلیل دارا بودن اسید چرب امگا ۳ سبب کاهش کلسترول بد خون می‌شود. مصرف این آجیل خشکپاک سبب بهبود سلامت قلب و عروق می شود. توصیه می کنیم افرادی که تمایل به لاغری و کاهش وزن دارند این آجیل را استفاده کنند.

این آجیل خشکپاک سرشار از ویتامین B6  است. ویتامین B6سبب تقویت سیستم ایمنی و سیستم عصبی می شود. کمبود ویتامین B6 در بدن سبب بروز بیماری کم خونی می شود. این آجیل سرشار از مس است. مس سبب حفظ سلامت قلب، بهبود سیستم ایمنی، سیستم عصبی و استخوان های بدن می شود. مصرف این نوع مغز به دلیل دارا بودن اسید فولیک برای زنان باردار بسیار موثر و مفید است.

ویتامین E موجود در این نوع مغز برای مبارزه بدن با سرطان بسیار مفید می باشد. یکی دیگر از مواد معدنی موجود در این نوع آجیل خشکپاک فسفر است. یک درصد بدن را فسفر تشکیل می دهد. این ماده‌ی معدنی در استخوان پیدا می‌شود. وجود فسفر در بدن اهمیت خاصی دارد. مصرف گردو سبب کاهش خطر ابتلا به بیماری کیسه صفرا می‌شود و در درمان صرع بسیار مفید است.

محصولات مرتبط