گندم خشکپاک

گندم خشکپاک یکی از غلات با ارزش غذایی فوق العاده است. افرادی که می خواهند تمام ویتامین ها و مواد معدنی را یکجا دریافت کنند از این نوع غلات استفاده کنند. مصرف گندم در درمان و پیشگیری از اکثر بیماری ها بسیار موثر است. ارقام مختلف گندم در ایران کشت می شوند. همه ارقام گندم خواص فوق العاده ای دارند.

خواص گندم خشکپاک

 تیامین و ویتامین ب موجود در این نوع غلات در بهبود سیستم عصبی بدن موثر می باشد. ویتامین ایی موجود در این غلات سبب حفظ سلامت پوست می شود. فیتواسترول موجود در این نوع غلات از سرطان سینه جلوگیری می کند. مصرف گندم خشکپاک در جلوگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی و کاهش کلسترول خون بسیار مفید می‌باشد. ویتامین ایی موجود در این نوع غلات خشکپاک سیستم گردش خون را بهبود می بخشد.

این غلات خشکپاک سرشار از ویتامین D می باشد. بنابراین مصرف گندم خشکپاک خطر ابتلا به سکته مغزی را کاهش می‌دهد. فیبر موجود در این غلات سبب بهبود سلامت روده می شود. سبوس این نوع غلات هضم غذا را آسان تر می کند. مصرف این نوع غلات خشکپاک مانع از سرطان روده بزرگ جلوگیری می شود. مصرف این غلات در درمان کم خونی موثر است. مواد معدنی موجود در این نوع غلات خشکپاک سبب تامین انرژی بدن می شود.

انواع گندم

گندم یک نوع غلات با ارزش غذایی بالا است. با مصرف این نوع غلات می توانید انواع ویتامین و مواد معدنی را دریافت کنید. توصیه می کنیم این نوع غلات خشکپاک را در برنامه غذایی خود قرار دهید. برای تقویت کودکان خود از این نوع غلات استفاده کنید.

 این نوع غلات خشکپاک در ارقام مختلفی از قبیل قرمز بهاره، دوروم و دوروم قرمز، سخت قرمز زمستانه، نرم قرمز زمستانه، سفید و مخلوط موجود می باشد. هر کدام از انواع این نوع غلات خواص فوق العاده ای دارند. فصل کشت گندم آن را به دو نوع بهاره و زمستانه تقسیم کرده است.

این نوع غلات از گیاهان گلدار تک لپه ای یک ساله می باشد. تعداد گونه های شناخته شده این نوع غلات بیش از سه هزار است. اما از میان این همه گونه سه گونه از جنس تریتیکوم در تجارت بین المللی پر اهمیت هستند.

خرید عمده

محصولات مرتبط