بنیان گذار خشکپاک

اعتقاد به پیشرفت و موفقیت بر پایه توکل به خداوند و تلاش شبانه روزی ، راه پر فراز و نشیب تاسیس خشکپاک را برای بنیانگذار این مجموعه بزرگ روشن نمود

آقای یحیی صفایی داریانی در روستای دریان یکی از توابع تبریز متولد شد و در نوجوانی  با روحیه ی سخت کوشی و پشتکار مثال زدنی که داشت ؛ برای رشد بیشتر در سال 1330 به تهران مهاجرت کرد . وی از سنین نوجوانی دست به انواع مشاغل زد و تجربه و دانشی را که کسب نموده بود؛ برای راه اندازی کارگاه تولید پوشاک استفاده کرد و از فرزندان خود برای رسیدن به موفقیت در این مسیر استفاده شایانی نمود . لازم به ذکر است که زنده یاد یحیی صفایی داریانی  یکی از بنام ترین و معتبرترین تولید کنندگان در تهران به شمار می آمد .

تاسیس خشکپاک

برادران صفایی کنار پدر تجربه کافی و دانش کاربردی  را در صنعت تولید آموختند تا زمانی که  به پشتوانه اعتبار و تجربه پدر و کمک ایشان ، در سال 1373 کارگاه فرآوری و بسته بندی محصولات کشاورزی ارگانیک را راه اندازی کردند. از افتخارات خشکپاک در این عرصه می توان به ابتکار ارائه آلبالو و انواع آلوچه ، با بسته بندی روز دنیا ضمن حفظ طعم طبیعی آن  برای اولین بار در کشور نام برد.

سخت می گیرد جهان بر مردمان سخت کوش، زنده یاد آقای یحیی صفایی تا اواخر زندگی پر بار خود تا پاییز سال 1393 مدیریت کارخانه خشکپاک را در زادگاه خود روستای دریان برعهده داشت . وی نقش بسیار مهم و به بسزایی در شکل گیری پایه های محکم مجموعه خشکپاک و رونق روز افزون آن داشت.

محصولات مرتبط