کنجد خشکپاک

کنجد های موجود در بازار دو نوع ، کنجد سفید و کنجد سیاه هستند . کنجد خشکپاک از فرآوری کنجد سفید تولید می شود . کنجد خشکپاک دانه روغنی است که مزه آن کمی شیرین است . در طب سنتی از کنجد به عنوان بمب انرژی و ویتامین یاد می کنند. طبع کنجد گرم و تر است و مصرف کنجد در تمام فصول سال مفید است اما در فصل زمستان ضروریست .

کنجد یک دانه روغنی مقوی و منبع غنی از آهن گیاهی است . روزانه در ذهن میلیون ها نفر این سوال مطرح می شود که چگونه کنجد مصرف کنیم . برای بهره بردن از تمام ویتامین های کنجد بهتر است آن را صبح هنگامی که ناشتا هستید به صورت خام یا برشته میل نمایید . این نوع مصرف کنجد باعث شادابی و تا حدی جبران فقر آهن در بدن می شود .  به همین علت است  که این نوع مصرف کنجد به تمام خانم های ایرانی مخصوصا بانوان شاغل که در طی روز احساس خستگی و بی حوصلگی مضاعف دارند توصیه می شود .

کنجد روی انواع شیرینی های خشک و نان هایی که بصورت تنوری پخته می شوند هم استفاده می شود . شاید ندانید که سرخ شدن کنجد تمام ویتامین های آن را تحت تاثیر قرار می دهد و گاها از بین می برد .

یه خبر خوب برای تمام کسانی که شیر دوست ندارند ؛ کنجد جایگزینی عالی برای جبران کلسیم موجود در شیر ،  برای بدن است . از دیگر خواص مهم کنجد می شود به ضد سرطان بودن کنجد اشاره کرد

تماس با ما

محصولات مرتبط