آجیل شیرین

آجیل شیرین خشکپاک با طعم خاص خود زبانزد خاص و عام است. این آجیل خشکپاک به دلیل خواص فوق العاده برای سلامتی بدن بسیار اهمیت دارد.  آجیل شیرین سرشار از ویتامین و مواد معدنی است. بنابراین مصرف آن مانع از ابتلا به بیماری های خاصی خواهد شد. آجیل شیرین انرژی  مورد نیاز بدن را تامین می کند.

 

 

 

 

 

محتویات آجیل شیرین

 

محتویات آجیل شیرین شامل مغز بادام، مغز گردو، کشمش سبز، انجیر و پسته خام می باشد. محتویات آجیل شیرین به دلیل دارا بودن مغزهای با خواص بالا سرشار از ویتامین و مواد معدنی می باشد. آجیل شیرین به عنوان یک میان وعده غذایی به افراد با هر نوع سنی توصیه می شود. پزشکان توصیه می کنند آجیل شیرین خشکپاک در برنامه غذایی کودکان و نوجوانان جایگزین تنقلات مضر و ناسالم گردد. زیرا مصرف روزانه آجیل شیرین خشکپاک تاثیر بسزایی در رشد کودکان و نوجوانان دارد.

 

 

 

 

خواص آجیل شیرین

طعم آجیل شیرین بسیار لذیذ و دلچسب است. آجیل شیرین سرشار از چربی های غیراشباع و مفید می باشد. مغز پسته آجیل شیرین حاوی آهن و پتاسیم است. توصیه می شود افرادی که کم خونی دارند از این نوع آجیل خشکپاک استفاده کنند. مصرف روزانه پسته سبب بهبود عملکرد قلب، مغز و معده می شود. همچنین پسته خام سبب آرامش اعصاب و باز کردن مجاری کبد خواهد شد.

مغز گردو یکی از محتویات آجیل شیرین می باشد. مغز گردو سرشار از منیزیم، منگنز، فسفر و مس است. این مغز حاوی ویتامین های گروه B و E می باشد. مغز گردو در درمان سنگ کلیه، بیماری های ریوی، ریفلاکس معده و تشکیل سنگ کیسه صفرا بسیار موثر است.

مغز بادام از دیگر محتویات آجیل شیرین می باشد که به دلیل دارا بودن ویتامین، چربی های غیر اشباع، فیبر، پروتئین های گیاهی و … جهت بهبود عملکرد همه ی ارگان های مختلف بدن مفید است. کشمش سبز موجود در آجیل شیرین کم چرب، کم سدیم و پر انرژی می باشد.

مصرف مناسب آجیل شیرین خشکپاک می تواند مانع از ایجاد لخته خون شود و از بروز حمله قلبی جلوگیری کند. لازم به ذکر است که بیماران کلیوی و دیابتی نباید در مصرف آجیل شیرین زیاده روی کنند. از دیگر خواص آجیل شیرین می توان به تنظیم فشار خون، تعادل هورمونی، مانع از پوکی استخوان و محافظت از پوست و مو اشاره کرد.

 

خرید عمده

محصولات مرتبط