غذای ساده خشکپاک
  • 28 آبان 1398تاریخ انتشار:
  • آشپزخانهدسته بندی:
  • 1,774تعداد بازدیدها:
  • 1تعداد نظرات:

دستور غذای ساده

برای اینکه از پسته خام در سبد غذایی خانواده و مخصوصا سبد غذایی کودکان استفاده نماییم نیاز هست که آن را به شکل های مختلف و متنوع مصرف کنیم تا دچار دلزدگی از مصرف مداوم نشویم . دانستن این موضوع که خانواده غذایی ماکارانی ها جزء غذاهایی هستند که طرفداران زیادی در تمام گروه های سنی دارد ، دستور پخت ماکارانی با سس پسته و چاشنی لیمو را در این مقاله آموزش می دهیم.

 

مغز پسته: 50 گرم

چند برگ نعناع

نمک: 1/2 قاشق چای‌خوری

روغن زیتون: 1/2 پیمانه

ماکارانی 100 گرم

لیموی تازه 1 عدد

 

یک قابلمه بزرگ بردارید و آن را پر از آب کنید. نمک را در آب حل کنید و اجازه دهید آب بجوشد. ماکارانی را در آب جوش بریزید و مطابق با دستورالعمل روی بسته بپزید . زیتون و نمک و فلفل کمی در یک ماهیتابه به همرا پسته خورد شده یا پودر شده تفت دهید . در همین حین، پسته، برگ نعناع و نمک را در ظرف دستگاه مخلوط کن بریزید و خوب با هم مخلوط کنید و روغن زیتون را هم آرام آرام به آنها اضافه کنید تا ترکیب حالت سس پستو به خود بگیرد.

 

بعد سس را از ظرف مخلوط کن خارج کنید و در یک کاسه بزرگ بریزید. وقتی پاستا پخت، آن را آبکش کنید و پاستای داغ را هم داخل کاسه روی ترکیب پستوی پسته‌ای بریزید. تکه های لیمو را هم اضافه کنید و کمی هم بزنید. مطابق با ذائقه خودتان هم نمک و فلفل اضافه کنید. غذا حاضر است.

نظرات کاربران

AffiliateLabz
27 بهمن 1398

Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂