پسته جز میوه جات است؟
  • 22 فروردین 1400تاریخ انتشار:
  • اخباردسته بندی:
  • 2,531تعداد بازدیدها:
  • 0تعداد نظرات:

آیا پسته جز میوه جات است؟

همه چیز در مورد پسته و خواص آن

پسته این خوراکی خوشمزه و پر طرفدار ایرانی که با خواص سرشار خود هر فردی را می تواند مجذوب خود کند. پسته ی ایرانی یکی از انواع پسته های پرطرفدار در جهان است که از سالیان دور توسط کشاورزان کشت شده و به کشورهای مختلف صادر می شود. آیا پسته جز میوه جات است؟ این سوالی است که ممکن است ذهن شما را هم به خود مشغول کند. پسته را به صورت تازه و یا در آجیل به صورت خشک شده ی شور یا خام استفاده کنیم. در این مقاله می خواهیم به سوال شما پاسخ دهیم که آیا پسته جز میوه جات است؟ همچنین میتوانید برای خرید پسته میتوانید به سایت ما مراجعه کنید.

پسته جز میوه جات است؟

به طور کلی تمامی انواع آجیل، نوعی میوه یا دانه ی فرآوری شده هستند که می توانند برای مدت زمان طولانی تری نگه داری شده و مصرف شوند. برخی از آجیل ها در دسته ی حبوبات هستند، مثل بادام زمینی. برخی دیگر از آجیل ها دانه ی میوه اند، مثل بادام. اما دیگر انواع آجیل مانند فندق و بلوط در دسته ی میوه ها قرار می گیرند. پسته هم یکی از همین گونه ی آخر است. آیا پسته جز میوه جات است؟ در پاسخ باید بگوییم بله. پسته میوه ی درختی به همین نام است که در نواحی شرقی ایران کشت می شود. پسته از سال های بسیار دور به صورت طبیعی در ایران می روییده. پس از گذشت مدت زمانی، پسته توسط کشاورزان خلاقی اصلاح شده و کاشته می شود.

درخت پسته و هر آنچه باید از آن بدانید!

درخت پسته از حدود سه تا چهار هزار سال پیش در ایران می روییده است. درخت پسته هر دو سال یک بار می تواند باردهی فوق العاده داشته باشد. این درخت، بسیار مقاوم است و مخصوص نواحی خشک و بیابانی که در خاک شور هم دوام می آورد. یک درخت پسته هفت سال پس از کاشت به میوه می دهد. درخت پسته تا 10 متر رشد می کند و می تواند تا 300 سال عمر کند. درخت پسته برگ های ریزی دارد و بسیار مقاوم است که می تواند دمایی در میان منفی ده درجه در زمستان  تا مثبت 40 درجه در تابستان را تحمل کند. محصول دهی درخت پسته به طور معمول هر یک سال در میان خوب است. به همین خاطر است که پسته را خشک کرده و به عنوان آجیل مصرف می کنند. حالا که در مورد درخت پسته دانستیم بهتر می توانیم به این سوال دهیم که آیا پسته جز میوه جات است، پاسخ مثبتی دهیم.

درخت پسته

خواص پسته

همانطور که در ابتدای متن اشاره کردیم، پسته سرشار از خواص فوق العاده است. این میوه ی جادویی می تواند فشار خون را در افراد غیر دیابتی کاهش دهد. پسته به سلامت قلب و چشم کمک کرده و بهبود بیماری دیابت، کنترل وزن، افزایش توان جنسی در آقایان و غیره کمک شایانی می کند. پسته سرشار از آهن، ویتامین K، D، کلسیم، منیزیم، منگنز، فیبر، ویتامین E، ویتامین های گروه B، روی، پتاسیم، فسفر و مواد مغذی دیگر است. مصرف روزانه ی پسته به شما کمک می کند تا مدت زمان طولانی تری سیر باشید بنابراین اگر رژیم هستید، خوردن پسته باید جزو جدا نشدنی عادات روزانه تان باشد.

خواص پسته

چطور بفهمیم چه پسته ای با کیفیت است؟

برای آن که بفهمید پسته ی منتخب شما با کیفیت است یا نه، خوب آن را نگاه کنید. پسته ی با کیفیت خندان است. به این معنی که مغز آن را می توان دید. پسته ای خوب است که بر روی پوسته ی آن لک نباشد. پسته ای را انتخاب کنید که تازه باشد. راه های بسیاری وجود دارد که می توانید تازگی پسته را متوجه شود. رایج ترین روشی که وجود دارد خوردن پسته و توجه به بافت آن است. اما در دوران کرونا که نمی توان همینطوری پسته را برداشت و خورد، اینطور نیست؟ پس راه حل چیست؟ بهترین راه حلی که وجود دارد، خرید پسته ی بسته بندی شده از یک فروشنده ی معتبر و شناخته شده است. به عنوان مثال می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی خشکپاک، انواع پسته بسته بندی را ملاحظه کنید که همگی دارای پروانه ی بهداشت، تاریخ تولید و تاریخ انقضا هستند. با خرید از خشکپاک، کیفیت را تجربه خواهید کرد.

نظرات کاربران