توت خشک
  • 27 اردیبهشت 1400تاریخ انتشار:
  • آشپزخانهدسته بندی:
  • 2,365تعداد بازدیدها:
  • 0تعداد نظرات:

5 نکته برای خرید توت خشک اعلا

آموزش خرید توت خشک اعلا

در میان تمامی انواع میوه خشک، توت خشک اعلا، یکی از محبوبترین‌ها و در عین حال پر خاصیت‌ترین‌ها محسوب می‌شود. خرید توت خشک اعلا به شما این امکان را خواهد داد تا رژیم غذایی خود را رعایت کرده و در عین حال چای یا قهوه‌تان را با یک خوراکی شیرین و خوشمزه میل کنید. توت خشک انواع مختلفی دارد که با توجه به نوع توت و نحوۀ خشک کردن دسته بندی شده و قیمت گذاری می‌شود. پیش از آنکه اقدام به خرید توت خشک اعلا کنید، به نکاتی که در ادامه توضیح می‌دهیم، توجه داشته باشید.

خواص توت خشک

پیش از آنکه به بررسی پنج نکتۀ مهم برای خرید توت خشک اعلا بپردازیم، بهتر است کمی در مورد خواص این میوه خشک خوشمزه بپردازیم. توت خشک سرشار از آهن و پروتئین است، بنابراین اگر قصد گرفتن رژیم غذایی دارید، توت خشک یک بمب انرژی فوق العاده و کم کالری است. قند توت خشک کاملاً طبیعی است و گلوکز مورد نیاز خون را تامین می‌کند. به همین علت است که می‌تواند توسط افراد دیباتی و بیماران دچار قند خون مورد استفاده قرار گیرد. توت خشک سرشار از فیبر است. به همین علت علاوه بر آنکه برای مدت طولانی شما را سیر نگاه می‌دارد، برای سلامت دستگاه گوارش و درمان یبوست بسیار مفید است. توت خشک می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را تا حد مطلوبی کاهش دهد. این میوه خشک در حفظ سلامت پوست و کاهش کم خونی نیز تاثیرگذار است.

توت خشک

1. نوع توت خشک

همانطور که گفتیم، توت خشک از انواع مختلف توت تهیه می‌شود که در نواحی مختلف ایران، خصوصاً مناطق شمالی و مرکزی تولید می‌شود. قیمت خرید توت خشک اعلا بسته به نوع توت، نحوۀ خشک کردن، کیفیت توت خشک، میزان تولید توت در آن سال و موارد مشابه دیگر متغیر خواهد بود. انواع توت خشک از توت قرمز، توت سبز، توت سفید و غیره تهیه می‌شوند. معروفترین و محبوبترین نوع توت خشک، توت سفید مشهدی است که به صورت باز و یا بسته بندی شده به فروش می‌رسد.

2. پیش از خرید توت خشک اعلا، خوب نگاه کنید!

اگر می‌خواهید توت خشک اعلا بخرید باید به توت خشک منتخب خود خوب نگاه کنید. با نگاه کردن به توت تا حدی می‌توانید از کیفیت آن مطمئن شوید. اینکه توتهای خورد شده داخل بسته بندی نباشد، توت خشک کرم خورده یا کپک زده نباشد به سادگی با نگاه کردن قابل تشخیص است.

3. به گرد و خاک دقت کنید!

اگر توت خشک به روش اصولی و بهداشتی خشک نشود، دارای گرد و خاک است، اما چطور می‌توان از وجود یا عدم وجود گرد و خاک در توت خشک مطمئن شد؟ اگر تصمیم به خرید توت خشک فله‌ای دارید، کافی است تا مقداری از آن را کف دست خود ریخته و دستتان را تکان دهید. روش دیگر، ریختن مقداری توت خشک داخل یک لیوان آب است. اگر گرد و خاک در آب ته نشین شود، متوجه وجود آن در توت خواهید شد.

توت خشک

4. یک عدد از توت خشک را بخورید

پیش از آنکه اقدام خرید کنید، یکی از توتها را برداشته و نوش جان کنید. طمع توت خشک اعلا باید شیرینی مورد قبولی داشته و بافت آن نسبتاً نرم باشد. توت خشک به هیچ عنوان نباید رطوبت داشته باشد. وجود رطوبت نشان دهندۀ قدیمی بودن آن بوده و مشخص می‌کند که تولید کننده توتها را برای جلوگیری از کپک زدن یا کرم گذاشتن منجمد کرده است. اما آیا فکر می‌کنید خوردن توت خشک یک روش اصولی و بهداشتی باشد؟

5. توت خشک تازه بخرید

برای خرید توت خشک اعلا، حتماً توت تولید همان سال را خریداری کنید. توتهای تازه هم خاصیت بیشتری داشته و هم خوشمزه‌تر هستند. چطور می‌توان از تازه بودن توت خشک مطمئن شد؟ مسلماً در خرید توت خشک فله‌ای هیچ روشی وجود ندارد. تنها راه حل شما خرید توت خشک اعلا ی بسته بندی از یک برند معتبر است که دارای تاریخ تولید، تاریخ انقضا، پروانۀ بهداشت و غیره است. توت خشک بسته بندی در شرایط ایده‌آل و بدون دخالت دست بسته بندی می‌شود و کاملاً بهداشتی است. می‌توانید برای خرید توت خشک اعلا، به فروشگاه اینترنتی خشکپاک مراجعه نمایید.

نظرات کاربران