7 نکته برای میزان مصرف آجیل در روز
  • 10 آذر 1399تاریخ انتشار:
  • اخباردسته بندی:
  • 1,554تعداد بازدیدها:
  • 0تعداد نظرات:

7 نکته برای میزان مصرف آجیل در روز

 نکات مهم در میزان مصرف آجیل

آجیل سلامت کلی شما را تقویت می‌کند و به ویژه در کاهش خطر بیماری‌های قلبی مفید است. اما میزان مصرف آجیل در روز باید به اندازه و استاندارد باشد.

در اینجا لیستی از 7 نکته برای میزان مصرف آجیل در روز و فواید سلامتی آن‌ها آورده شده است:

1-بادام

خوردن بادام می‌تواند به کاهش کلسترول بد (LDL) کمک کرده که برای قلب مضر هستند. این باعث می‌شود که بادام یکی از مغزهای مفید برای قلب باشد.

 بادام همچنین کالری کمی دارد که می‌تواند بخشی از برنامه کاهش وزن شما باشد. همچنین به کاهش فشار خون در افراد دارای اضافه وزن کمک می‌کند.

این خوراکی شگفت انگیز همچنین باکتری‌های مفید روده ، از جمله Bifidobacteria و Lactobacillus را تقویت می‌کند.

میزان مصرف آجیل بادام در روز باید متناسب با کالری موجود در آن باشد. یک مشت بادام 161 کالری دارد.

خواص-بادام

 

2-بادام هندی

رژیم غذایی غنی از بادام هندی به بهبود علائم سندرم متابولیک کمک می‌کند. یک مطالعه نشان داد که یک رژیم غذایی با 20 درصد کالری ناشی از بادام هندی باعث بهبود فشار خون در افراد مبتلا به سندرم متابولیک می‌شود.

اگرچه مشخص شده است که بادام هندی تاثیر زیادی بر وزن بدن یا سطح قند خون ندارد.

یک مشت بادام هندی حاوی 155 کالری است. از همین رو افرادی که دارای برنامه رژیمی هستند باید بر اساس این میزان کالری میزان مصرف آجیل روزانه خود را تنظیم نمایند.

3- فندق

درست مثل اکثر مغزهای دیگر، فندق نیز در بیماری‌های قلبی تأثیر مفیدی دارد. فندق به کاهش التهاب و کاهش سطح تری گلیسیرید کمک می‌کند. همچنین به کاهش ویتامین E در خون و کاهش کلسترول بد خون نیز کمک می‌کند.

خواص-فندق

 

4- آجیل برزیلی

مغزهای برزیل از درختی در آمازون بدست می‌آید. این نوع آجیل بسیار غنی از سلنیوم هستند. سلنیوم یک ماده معدنی است که به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می‌کند. این ماده معدنی برای عملکردهای مختلف بدن استفاده می شود.

یک مشت آجیل برزیلی 100٪ مقدار مورد نیاز روزانه سلنیوم را برای شما تأمین می‌کند. از همین رو اگر از آجیل برزیلی استفاده می‌کنید باید به میزان مصرف آن در طول روز دقت نمایید.

5-گردو

گردو منبع بسیار خوبی از اسید چرب امگا 3 اسید آلفا-لینولنیک (ALA) است. خوردن هر روز گردو به کاهش کلسترول بد خون و حفظ جریان خون از طریق سیستم گردش خون کمک می‌کند.

 گردو همچنین به کاهش التهاب کمک می‌کند ، که به نوبه خود تعدادی از بیماری‌ها را از بین می برد. طبق مطالعات انجام شده ، گردو همچنین تأثیرات مفیدی بر مغز دارد.

میزان مصرف آجیل حاوی گردو باید بر اساس کالری آن تعیین گردد. یک مشت گردو حاوی 182 کالری است.

6-پسته

پسته سرشار از فیبر است و درست مانند بادام، پسته با کاهش کلسترول بد خون به بهبود سطح کلسترول کمک می‌کند. همچنین به افزایش کلسترول خوب (HDL) کمک کرده و موجب بهبود فشار خون، کاهش وزن و وضعیت اکسیداتیو خواهد شد.

استرس عامل افزایش اکسیداتیو سطح خون است که می‌تواند در بیماری‌های قلبی نقش داشته باشد.

افراد چاق یا مسن یا افرادی که شرایط خاصی برای مصرف آجیل در روز دارند باید بدانند که یک مشت پسته حاوی حدود 156 کالری است.

تاثیر-پسته-بر-کلسترول

 

7-بادام زمینی

بادام زمینی آجیل درخت نیست و از خانواده حبوبات است. اما آن‌ها نیز ماده مغذی مشابهی مانند آجیل‌های درختی دارند.

 مطالعه‌ای که روی یک میلیون و 20 هزار نفر انجام شد نشان داد که مصرف بادام زمینی خطر مرگ را کاهش می‌دهد. مطالعه دیگر نشان داد که زنانی که پنج بار در هفته بادام زمینی می‌خورند ، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در آن‌ها کمتر است.

وضعیت آسم در کودکان و مادرانی که بیش از یک بار در هفته بادام زمینی مصرف می‌کردند ، بهبود یافت. بهتر است بادام زمینی ساده را به جای بادام زمینی روغنی انتخاب کنید.

اما میزان مصرف آجیل بادام زمینی باید در حد استاندارد و بر طبق کالری تعیین شده باشد.

یک مشت بادام زمینی حاوی 176 کالری است.

میزان مصرف آجیل در روز چگونه تعیین می‌شود؟

میزان مصرف آجیل در روز به میزان کالری مورد نیاز بدن بستگی دارد. آجیل‌ها طیف گسترده‌ای از مواد مغذی ضروری را دارند و بنابراین باید در رژیم غذایی روزانه گنجانده شوند.

انتخاب آجیل

آجیل‌هایی را انتخاب کنید که حداقل فرآوری بر روی آن‌ها انجام شده باشند و هیچ ماده اضافه شده‌ای نداشته باشند. انواع فرآوری شده پر از نمک و شکر بوده که مصرف آن از خاصیت و اثر مثبت آجیل می‌کاهد.

 خشکپاک با ارائه خشکبار و آجیل با کیفیت به مشتریان کمک می‌کند تا در کمترین زمان و به آسان‌ترین روش هر آنچه نیاز دارند را سفارش داده و از مزایای آجیل تازه و با کیفیت استفاده نمایند. با خرید فروشگاه اینترنتی خشکپاک می‌توانید از تخفیفات در نظر گرفته شده نیز استفاده نمایید.

نظرات کاربران