آلبالو خشک
  • 02 اردیبهشت 1400تاریخ انتشار:
  • آشپزخانهدسته بندی:
  • 2,454تعداد بازدیدها:
  • 0تعداد نظرات:

طريقه درست كردن آب آلبالو خشک

چگونه با البالو خشکه آب میوه درست کنیم

آلبالو به هر شکلی که باشد، یک میوه ی جذاب است. این میوه ی تابستانی را در حالت تازه، یخ زده و یا خشک شده یا به صورت آب آلبالو مصرف می کنند. یکی از پرطرفدارترین انواع آلبالو، آلبالو خشک است. طمع ترش و ملس آلبالو خشک باعث شده تا محبوب بسیاری از ترش دوستان باشد. آلبالو خشک خواص بسیاری دارد و می تواند فواید بسیاری برای بدن و سلامت زندگی فرد داشته باشد. آب آلبالو نیز یکی از محبوب ترین انواع مدل های استفاده از آلبالو است. می توان برای درست کردن آب آلبالو  از آلبالو خشک استفاده کرد. در این مقاله قصد داریم تا در مورد طریقه درست کردن آب آلبالو خشک، خواص این میوه ی تابستانی و خوشمزه و هر چیز دیگری در مورد خرید آلبالو خشک صحبت کنید. با ما در خشکپاک همراه باشید.

آلبالو خشک چه خواصی دارد؟

به طور کلی، همه ی میوه ها در روند خشک شدن برخی از خواص خود را از دست داده و برخی دیگر را تقویت می کند. این اتفاق به دلیل از دست رفتن آب موجود در میوه اتفاق می افتد. از بین رفتن آب داخل میوه باعث می شود تا تمامی مواد معدنی و ویتامین های محلول در آب موجود در آن از بین بروند. مثلا ویتامین C موجود در میوه ها در روند خشک شدن از بین می رود. اما در مقابل برخی از خواص دیگر تقویت می شود. به عنوان ساده ترین مثال، طمع میوه است که در روند خشک شدن قوی تر می شود. آلبالو خشک نیز از این قاعده مستثنی نیست.

این میوه خشک سرشار از ویتامین A،  E و C است. آلبالو خشک از جمله معدود میوه خشک هایی است که ویتامین C خود را از دست نمی دهد. این میوه خشک سرشار از خواص آنتی اکسیدانی است که می توانند اثرات مخرب رادیکال های آزاد را از بین ببرند. آلبالو خشک قند خون را پایین آورده و برای افراد دیبابتی بسیار مناسب است. آلبالو خشک یک مسکن طبیعی است و می تواند به بهبود فرآیند خواب کمک شایانی بکند. فیبر، پروتئین، آهن، پتاسیم، مس و کربوهیدرات باعث شده تا این میوه خشک یک منبع مغذی بوده و برای سلامت بدن بسیار مفید باشد. آلبالو خشک می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت نموده و سطح کلسترول بد خون را کاهش دهد.

آلبالو خشک

طریقه درست کردن آب آلبالو خشک

طریقه درست کردن آب آلبالو خشک به چه صورت است؟ آلبالو خشک را می توان به صورت آب آلبالو خشک نیز مصرف کرد. برای این کار شما در ابتدا به یک قابلمه ی تقریباً بزرگ و مقدار مناسبی آلبالو خشک با کیفیت دارید، مثلا یک کیلو. یک سوم قابلمه را از آب پر کنید و بر روی شعله بگذارید. اجازه دهید تا آب به جوش آید و سپس آلبالو خشک را درون آن قرار دهید. بگذارید آب و آلبالو خشک به قدری بجوشد که آب کاملاً رنگ آلبالو خشک و مزه ی آن را به خوش جذب کند. پس از آن که آب و آلبالو خشک به میزان کافی جوشید و به غلظت مطلوبی رسید، یک قابلمه ی دیگر تهیه کرده و محتویات قابلمه ی اول را به کمک یک صافی وارد داخل آن بریزید. آلبالو خشک های باقی ماننده در صافی را با پشت قاشق به قدری له کنید تا گوشت آن کاملا از صافی رد شود. سپس قابلمه ی دوم را مجدداً روی گاز گذاشته و اجازه دهید تا کاملاً بجوشد. این کار را تا زمان رسیدن به غلظت دلخواه ادامه دهید. این بود ساده ترین طریقه درست کردن آب آلبالو خشک!

آلبالو خشک

از کجا آلبالو خشک خوب بخریم؟

مهم است بدانید که کیفیت آلبالو خشک حائز اهمیت است. آلبالو خشک باید در روندی و به روشی اصولی خشک شده باشد تا طمع عالی داشته و زیاد خشک نشده باشد. بهتر است برای خرید آلبالو خشک، انواع بسته بندی شده را تهیه کنید. چرا که هم تاریخ تولید و انقضاء دارند و هم دارای پروانه بهداشت هستند. به علاوه می توانید از روند خشک شدن ان ها اطمینان حاصل کنید. آلبالو خشک های خشکپاک، با روشی اصولی و با بهره گیری از بهترین انواع آلبالو تهیه شده و کاملاً بهداشتی هستند. برای تهیه ی آلبالو خشک های خوشمزه ی خشکپاک، به فروشگاه اینترنتی خشکپاک مراجعه نمایید.

نظرات کاربران