bukhara plum
  • 19 بهمن 1399تاریخ انتشار:
  • اخباردسته بندی:
  • 2,281تعداد بازدیدها:
  • 0تعداد نظرات:

چند تا از خواص آلو بخارا برای ریه که نمیدانستید!

چند نکته از فواید آلو بخارا برای ریه

آلو بخارا یک میوه ی تابستانی است که با ترکیبات موثری مانند پتاسیم، ویتامین A، ویتامین B6، نیاسین، هیدروکسی فنیلی ساتین و غیره می تواند برای بدن بسیار مفید باشد. آلو بخارا در درمان فشار خون و پاکسازی کبد و ریه از آلودگی ها تاثیر شگفت انگیزی دارد. در این مقاله از بلاگ خشکپاک قصد داریم تا در مورد خرید آلو بخارا و خواص آن برای ریه صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

خواص آلو بخارا برای ریه

همانطور که قبل تر اشاره کردیم، یکی از خواص آلو بخارا برای ریه است که می تواند آن را از آلودگی ها پاکسازی کند. اما چرا پاکسازی ریه اهمیت دارد؟ ریه به عنوان یکی از اندام های بسیار مهم در بدن محسوب می شود که وظیفه ی انتقال اکسیژن به شش ها را بر عهده دارد. در داخل سطح ریه نایژک هایی وجود دارند که وظایف گوناگونی از جمله همین انتقال اکسیژن را انجام می دهند. در زمان بروز بیماری های ریوی مانند آب آوردن ریه، تغییر رفتار نایژک ها در افراد سیگاری و معتاد، در معرض آلودگی هوا و مواد مشابه دیگر، روند عملکرد نایژک ها در ریه دچار مشکل شده و در نتیجه انتقال اکسیژن به شش ها به خوبی انجام نمی شود. زمانی که اکسیژن به شش ها نرسد، پس از آن اکسیژن به خون نخواهد رسید و کل فرایند عملکردی بدن دچار اختلال می شود. به همین علت است که پاکسازی ریه اهمیت دارد.

bukhara plum

پاکسازی ریه یعنی چه؟

پاکسازی ریه به معنی خارج کردن مایعات، آلودگی ها و غیره از ریه و بازگرداندن عملکرد طبیعی و سالم به ریه می باشد. در توضیح خواص آلو بخارا برای ریه باید بگوییم که این میوه ی شگفت انگیز می تواند ریه ی شما را از تمامی آلودگی های احتمالی پاکسازی کرده و سلامت را به شما بازگرداند. پاکسازی ریه با آلو بخارا سالی دو مرتبه، هر شش ماه یک بار و در دو روز متوالی انجام می شود. این روش پاکسازی ریه در طب سنتی کاملاً تایید شده است و در بسیاری از موارد برای بیماران ریوی و یا حتی افراد سالم جهت جلوگیری از بیماری های احتمالی ریه انجام می شود.

طرز تهیه معجون آلو بخارا برای ریه

تا اینجا، از خواص آلو بخارا برای ریه آگاه شدیم. حال می خواهیم بدانیم برای پاکسازی ریه از آلودگی ها چطور باید از آلو بخارا استفاده کنیم؟

به منظور تهیه ی معجون آلو بخارا برای پاکسازی ریه به مواد زیر احتیاج دارید:

  • آلو بخارا: 1 کیلو گرم
  • چوب دارچین: 1 عدد
  • زرد چوبه: 1 قاشق چای خوری
  • عسل: یک قاشق چای خوری
  • آب: 4 تا 5 لیوان پر

برای تهیه معجون آلو بخارا برای ریه، آلوها را به خوبی شسته و در یک ظرف پیرکس نشکن با قابلیت قرار گیری بر روی شعله ی مستقیم قرار دهید. 4 تا 5 لیوان آب به آن اضافه کنید و بگذارید تا به جوش بیاید. پس از آن که آلو و آب در حال جوشیدن بودند چوب دارچین را به ظرف اضافه کرده و صبر کنید تا رنگ آلوها کاملاً برگردد. سپس شعله را خاموش کرده و صبر کنید تا کمی خنک شود. کمی که خنک شد، زرد چوبه و عسل را به آن اضافه کرده و هم بزنید. برای خنک شدن معجون تا زمانی صبر کنید که گرمای آن دست شما را نسوزاند. سپس آب جوشانده را جدا کرده و آلوها را درون صافی قرار دهید. به کمک یک قاشق چوبی، آلو بخارای پخته شده را از صافی رد کنید و این کار را تا زمانی ادامه دهید که گوشت آلو کاملاً از صافی رد شود. این جوشانده را می توانید برای دو روز متوالی در هر شش ماه مورد استفاده قرار دهید.

bukhara plum

جوشانده ی آلو بخارا برای ریه را چطور استفاده کنیم؟

جوشانده را در یخچال قرار داده و در هر مرتبه مصرف، یک سوم لیوان از جوشانده و دو سوم از آب گرم را در لیوان با هم مخلوط کرده و نوش جان کنید. تمامی محتویات جوشانده را از ساعت 3 تا 7 عصر مورد استفاده قرار دهید. این کار را برای دو روز ادامه دهید. استفاده از جوشانده ی آلو بخارا با دارچین و زرد چوبه بیشتر از دو روز متوالی می تواند عوارض جانبی به همراه داشته باشد. پس بهتر است برای دریافت بیشترین نتیجه از خواص آلو بخارا برای ریه هر شش ماه یک بار و نهایتاً به مدت دو روز متوالی از این معجون استفاده کنید. می توانید برای تهیه ی آلو بخارا با کیفیت عالی به فروشگاه اینترنتی خشکپاک مراجعه نمایید.

نظرات کاربران