raisins
  • 16 فروردین 1400تاریخ انتشار:
  • اخباردسته بندی:
  • 2,561تعداد بازدیدها:
  • 0تعداد نظرات:

خواص مویز در بدنسازی

تاثیر و فواید مویز در ورزش بدنسازی

مویز یکی از انواع خشکبار بسیار محبوب است که خواص بسیاری دارد. این میوه خشک کوچک با خواص شگفت انگیزی که دارد می تواند تاثیر شگرفی در سلامت فرد داشته باشد. مویز را از انگور سیاه و شاهانه تهیه می کنند. به طور معمول این میوه خشک دارای دانه های انگور است اما هرچه میزان دانه های موجود در آن کم تر باشد، به این معنی است که انگور مورد استفاده جهت تهیه ی آن کیفیت بالاتری داشته است. همانطور که گفتیم مویز خواص فراوانی دارد. در این مقاله می خواهیم در مورد خواص مویز در بدنسازی صحبت کنیم.

raisins

میزان تاثیرگذاری خواص مویز در بدنسازی

اگر در حال خواندن این مقاله هستید، به احتمال زیاد شما یک ورزشکارید که برای سلامت جسم خود اهمیت ویژه ای قائل هستند. ورزشکاران به خصوص بدنسازها از ترکیبات بسیاری استفاده می کنند تا مواد غذایی و انرژی مورد نیاز بدن را از طریق پروتئین ها، آمینو اسیدها و دیگر مواد شیمیایی دیگر به بدن برسانند. به همین ترتیب، بسیاری از این افراد از پروتئین ها و مواد انرژی زای مصنوعی استفاده می کنند. اما آنچه مسلم است، تاثیر منفی چنین ترکیباتی است که به صورت مصنوعی به بدن منتقل می شود. طبق تحقیقات گسترده ای که بر روی بدنسازهای حرفه ای انجام شد، میزان تاثیرگذاری خواص مویز در بدنسازی درست به اندازه ی جویدنی های ورزشی است. هدف از مصرف جویدنی های ورزشی افزایش میزان انرژی در هنگام ورزش است که بر اساس نتایج تحقیقات، خوردن مویز به همان میزان انرژی مورد نیاز بدن را افزایش داد.

raisins

خواص مویز در بدنسازی چیست؟

مویز منبع بسیار غنی از ویتامین های گروه B است. همانطور که می دانید، ویتامین B مهم ترین ویتامین مورد نیاز برای ماهیچه سازی است. علاوه بر این، قند طبیعی موجود در مویز، پتاسیم و فیبر بالا آهن و ویتامین A این خشکبار سبب می شود تا در مصرف طولانی مدت، میزان انرژی مورد نیاز بدن تامین شده و در عین حال به دلیل عدم وجود ترکیبات شیمیایی و قند مصنوعی و همچنین کالری کم، کلسترول، فشار خون و بیماری های مرتبط با قلب را درمان کند. خواص مویز در بدنسازی بسیار زیاد است، به حدی که مصرف روزانه 100 گرم مویز می تواند تا 25 درصد از مواد ضروری مورد نیاز برای بدنسازان را تامین نماید.

raisins

بدنساز هستید یا خیر، مویز بخورید!

خواص مویز در بدنسازی خلاصه نمی شود. این میوه خشک می تواند سطح کیفی سلامتی زندگی شما را به طرز غیر قابل باوری جابه جا کند. مویز کمک می کند تا حافظه ای قوی تر داشته باشید. اگر از سنین جوانی خوردن مویز را آغاز کنید، می توانید مطمئن باشید که به هیچ عنوان در پیری دچار آلزایمر و دیگر بیماری های مرتبط با حافظه نخواهید شد. مویز سرشار از آهن است. کمبود آهن می تواند در شما باعث ایجاد احساس خستگی و خواب آلودگی و در نتیجه عدم کارایی درست و مناسب در حین کار شود. مویز بهترین خوراک برای افراد دیابتی است، چرا که به دلیل کنترل میزان قند و کلسترول خون می تواند در کنترل این بیماری نیز تاثیرگذار باشد.

طبق تحقیقات انجام شده بر روی سه دسته از بدنسازان که در رژیم غذایی روزانه ی هر کدام به ترتیب آب، جویدنی های انرژی زا و مویز اضافه کردند، دو گروه آخر توانستند در حدود یک دقیقه بیشتر و سریع تر از گروه اول بدوند. به همین ترتیب می توانیم بفهمیم که مویز یک میان وعده ی بسیار مناسب برای افزایش انرژی پیش از ورزش است. با توجه به این که مویز یک میوه ی خشک است و هیچ گونه ترکیبات شیمیایی ندارد، می توانیم مطمئن باشیم که هیچ گونه آسیبی به بافت ماهیچه و دیگر اعضای بدن نخواهد رساند. پس می توانید با خیال راحت، هر چقدر که می خواهید مویز بخورید. مهم این است که برای خرید مویز، از انواع مرغوب آن انتخاب کنید. برای خرید مویز مرغوب و با کیفیت، خشکپاک یک انتخاب مناسب است. روند خشک شدن مویزهای برند خشکپاک کاملاً اصولی و بهداشتی است. برای اطلاعات کامل تر در این زمینه، می توانید به فروشگاه اینترنتی خشکپاک مراجعه نمایید.

نظرات کاربران