تنقلات
  • 28 آذر 1399تاریخ انتشار:
  • اخباردسته بندی:
  • 2,764تعداد بازدیدها:
  • 0تعداد نظرات:

5 نکته درباره تنقلات برای پذیرایی از مهمان

چند نکته برای پذیرای از مهمان

ما ایرانی ها، یکی از خونگرم ترین مردمان در این دنیا هستیم که به برقراری ارتباط با یکدیگر و رفت و آمدها علاقه وافر داریم. در این رفت و آمدها، پذیرایی کردن از مهمان، یکی مهم ترین مسائلی است که به آن فکر خواهیم کرد. این که چه غذایی برای شام یا ناهار بگذاریم و برای تنقلات پذیرایی چه اقلامی را انتخاب کنیم. تنقلات برای پذیرایی از مهمان می توانند اهمیت بیشتری نسبت به غذا داشته باشند. خیلی مهم است در زمانی که مهمان شما تعارفات اولیه را گذرانده است و شام یا ناهار خود را صرف کرده، چطور از او پذیرایی می کنید. اگر شما هم از دسته افرادی هستید که می خواهید یک میزبان فوق العاده باشید، ما را در ادامه مطلب از بلاگ خشکپاک همراهی کنید تا 5 نکته درباره تنقلات برای پذیرایی از مهمان را برایتان بازگو کنیم.

1. برای چه مناسبتی میهمان دارید؟

در هنگامی که می خواهید برای مهمانی خود تنقلات پذیرایی انتخاب کنید، اولین نکته ای که باید متوجه آن باشید، مناسبت مهمانی شماست. به عنوان مثال، اگر برای شب یلدا مهمان دارید تنقلات برای پذیرایی از مهمان شما با زمانی که برای تولد کودک خود مهمان دارید متفاوت خواهد بود. توجه کنید که مناسبت مهمانی شما چیست و چطور می توانید بین تنقلات و مناسبت مهمانی ارتباط درستی برقرار کنید.

تنقلات

2. مهمان شما کیست و چه علایقی دارد؟

شما برای مهمانی کودکان آماده می شوید یا مهمان های شما تعدادی بزرگسال هستند. حتی در بین بزرگسالان هم، مهم است که جوانان مهمان شما خواهند بود یا بزرگترهای فامیل. تنقلات پذیرایی مورد انتخاب شما برای هریک از این افراد متفاوت خواهد بود. برای انتخاب بهترین تنقلات برای پذیرایی از مهمان، ابتدا باید بدانیم او به چه چیزهایی علاقه دارد. اگر مهمان های شما شامل همه ی رده های سنی هستند، بهتر است تنقلاتی انتخاب کنید که مورد پسند همه ی آنها می باشد.

تنقلات

3. تنوع تنقلات را به اندازه کافی انتخاب کنید، نه بیشتر نه کمتر!

برخی بر این باورند که هرچی میز خود را شلوغ تر بچینند بهتر است. اما هرگز اینطور نیست. برای خرید تنقلات پذیرایی، اعتدال را رعایت کنید. یک لیست از تنقلات برای پذیرایی از مهمان انتخاب کنید که تناسب خوبی با مناسبت میهمانی، مهمان های شما و همچنین غذاهایی که درست می کنید، دارد. با خرید بیش از حد تنقلات، مهمان خود را در انتخاب گیج می کنید و ممکن است در سو هاضمه ی او نیز تاثیرگذار باشید.

تنقلات

4. میز خود را زیبا بچینید.

چیدمان میز برای پذیرایی از مهمان بسیار مهم است. حتی اگر بهترین تنقلات پذیرایی را هم بخرید و در ظروف کثیف، زشت و نامرتب بچینید، به هیچ عنوان جلوه ی خوبی نخواهد داشت. بنابراین تا آنجا که می توانید میز خود را زیبا بچینید. از ظروف یک دست و تمیز استفاده کنید. تنقلات برای پذیرایی از مهمان را به گونه ای بچینید که راحت و در دسترس مهمان قرار داشته باشد.

تنقلات

5. تنقلاتی را انتخاب کنید که با دیگر وسایل پذیرایی شما همخوانی دارند.

انتخاب تنقلات برای پذیرایی از مهمان بسیار مهم است. وقتی حرف از تنقلات باشد، اکثر ما به یاد چیپس و پفک می افتیم. اما این ها نمی توانند تنقلات پذیرایی خوبی باشند. شما به عنوان یک میزبان خوب، باید به فکر سلامت رژیم غذایی مهمان خود باشید. با توجه به اینکه تنقلات پذیرایی تنها خوراکی های پذیرایی از مهمان نیستند، باید تنقلاتی را انتخاب کنید که با دیگر خوراکی های شما همخوانی داشته باشد. بدون شک خرید آجیل و خشکبار همیشه یکی از بهترین انتخاب ها برای پذیرایی از مهمان بوده اند.

انواع آجیل اعم از آجیل شور یا آجیل شیرین که می توانند شامل پسته، بادام، فندق، بادام هندی، نخودچی و موارد مشابه باشند و همچنین انواع خشکبار مانند میوه خشک ها، شامل برگه زردآلو، برگه هلو، برگه سیب، آلبالو خشکه و غیره یک انتخاب سلامت، خوب، زیبا و شیک برای پذیرایی از مهمان باشند. چنین تنقلات برای پذیرایی از مهمان را می توانید در فروشگاه اینترنتی خشکپاک مشاهده و به صورت اینترنتی خریداری کنید. در این صورت علاوه بر تضمین کیفیت و خرید با بهترین قیمت، در صرف زمان و انرژی خود پیش از برگزاری مهمانی، صرفه جویی فراوانی کرده اید.

نظرات کاربران