نام انواع لواشک که باید بدانید
  • 09 مرداد 1401تاریخ انتشار:
  • اخباردسته بندی:
  • 1,355تعداد بازدیدها:
  • 0تعداد نظرات:

نام انواع لواشک که باید بدانید

بررسی نام انواع لواشک

از کودکی تا به امروز نام انواع لواشک را بارها شنیده‌ایم. حتی فکر کردن به این خوراکی خوشمزه هم باعث می‌شود به هوس بیفتیم. لواشک، یک خوراک سنتی و قدیمی ایرانی است که با ترکیب کردن میوه‌های مختلف به صورت پخته و از صافی گذشته، تهیه می‌شود. در گذشته‌ای نه چندان دور، همه مادربزرگ‌ها با کمک میوه‌های تابستانی لذیذ مانند آلو، زردآلو و غیره یا میوه‌های دیگری مانند انار و سیب، لواشک می‌پختند، روی سینی‌های بزرگ صاف کرده و آن را در معرض آفتاب می‌گذاشتند.

در زندگی سریع و بدون وقت امروز، دیگر کم پیش می‌آید که افراد بتوانند زمان خود را صرف پختن انواع لواشک خانگی کنند. به همین جهت بود که لواشک، پس از صنعتی شدن هر خوارکی دیگری، به انواع شرکتی و صنعتی تبدیل شد و نام انواع لواشک به گونه‌های مختلف، بار دیگر وارد سبد خرید ما ایرانی‌ها گردید. در این مقاله قصد داریم به طور کامل در مورد این خوراکی لذیذ صحبت کرده و به معرفی نام انواع لواشک بپردازیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

 نام انواع لواشک

نام انواع لواشک می‌تواند یک لیست بی‌انتها و بلند و بالا باشد. چرا که این خوراکی را می‌توان با هر میوه‌ای که تصورش را بکنید، درست کرد. نام انواع لواشک ترکیبی نیز بسیار در میان همه علاقه‌مندان لواشک، پرطرفدار است. به عنوان مثال انواع لواشک ترکیبی: آلوی زرد، آلوی سیاه و آلبالو، می‌تواند یک طعم شگفت انگیز خلق کند. اما مقصود ما در این مقاله، بررسی نام انواع لواشک از لحاظ طرز تهیه و نحوه استفاده آن است. نام انواع لواشک به سه دو دسته کلی:

  • انواع لواشک خانگی
  • انواع لواشک شرکتی و صنعتی

تقسیم بندی می‌شود. خود لواشک‌های شرکتی و صنعتی به دو دسته:

  • انواع لواشک شرکتی پذیرایی
  • انواع لواشک شرکتی برگه‌ای

تقسیم خواهند شد. حال به بررسی تمام ویژگی‌ها و خواص نام انواع لواشک ذکر شده خواهیم پرداخت.

 لواشک خانگی

نام انواع لواشک خانگی، همان لواشک مادربزرگها است که در خانه و روی مجمع‌های بزرگ در برابر نور مستقیم آفتاب تولید می‌شود. این نکته را هرگز فراموش نکنید که امروزه بسیاری از فروشندگان سودجو برای آنکه بتوانند لواشکهای خود را بسیار گران‌تر بفروشند، نام انواع لواشک خانگی را بر روی آن می‌گذارند. توجه داشته باشید که انواع لواشکی که به اسم لواشک خانگی به فروش می‌رسند، تحت نظارت سازمان بهداشت نبوده و می‌توانند برای سلامت شما، خطرناک باشند.

 

 لواشک خانگی

 

 لواشک شرکتی

نام انواع لواشک شرکتی و صنعتی را در چند سال اخیر، بسیار می‌شنویم. لواشکهای صنعتی، بدون دخالت دست، توسط دستگاه‌ها و طبق نظارت سازمان استاندارد و بهداشت، تولید و توزیع می‌شوند. به همین جهت است که بسیار بهداشتی‌تر بوده و در نتیجه، تضمین کننده سلامت شما باشند.

 نام انواع لواشک شرکتی

همانطور که پیش‌تر توضیح دادیم، نام انواع لواشک شرکتی، در دو دسته:

  • لواشک برگه ای
  • لواشک پذیرایی

تقسیم بندی می‌شود. لواشکهای برگه‌ای که شکلی شبیه به انواع لواشک خانگی دارند و درون ورقه‌های پلاستیکی قرار می‌گیرند و انواع لواشک پذیرایی، همان لواشکهایی هستند که درست همانند شکلات، برای پذیرایی از میهمانان، قابل ارائه هستند. این لواشکها، بسیار بهداشتی‌تر از دیگر انواع لواشک هستند.

 خواص لواشک که نمی‌دانستید!

اگر می‌خواهید خواص لواشک را بدانید، بهتر است بررسی کنید که نام انواع لواشک استفاده شده در تولید آن چیست. به بیان دیگر، خواص لواشک بستگی به میوه‌ای است که از آن تولید می‌شود. لواشک می‌تواند حاوی تمامی خواص میوه مورد استفاده در تولید آن باشد. البته به غیر از انواع ویتامین‌های محلول در آب، مانند ویتامین C، که با از بین رفتن آب در لواشک، از بین خواهند رفت.

 بهترین انواع لواشک را از کجا بخریم؟

حال که با نام انواع لواشک آشنا شدیم، این سوال پیش خواهد آمد که برای خرید بهترین انواع لواشک به کجا مراجعه کنیم؟ اگر به دنبال لواشکهای خوش طعم، مقوی و در عین حال کاملاً بهداشتی هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا یکبار انواع لواشک خشکپاک را امتحان کنید. برای اطلاع از نحوه ثبت سفارش و قیمت دقیق انواع لواشک، می‌توانید به سایت فروشگاه اینترنتی خشکپاک سری بزنید. خشکپاک بهترین انواع لواشک لذیذ، ترش، ملس و خوشمزه را در اختیار شما قرار خواهد داد.

نظرات کاربران