گردو
  • 31 تیر 1400تاریخ انتشار:
  • اخباردسته بندی:
  • 2,362تعداد بازدیدها:
  • 0تعداد نظرات:

گردو با پوست یا بی پوست، کدام بهتر است؟

مقایسه گردو با پوست و بی پوست

شکی نیست که گردو یکی از پرکاربرد و پرطرافدار ترین مغزها است. یکی از دلایل اصلی این ادعا، طعم لذیذ گردو با پنیر است که از قدیم در وعده‌ی صبحانه جایگاه اصلی و مهمی داشته است؛ اما همین که حرف از نگهداری و یا خریداری انواع آن می‌شود، شک و تردید نمی‌گذارد درست تصمیم بگیریم که مغز گردو را بخریم یا خودش را. گاهی هم ممکن است قیدش را بزنیم و هر بار و به اندازه‌ی مورد نیازمان گردو بخریم و خیال خودمان را راحت کنیم که البته این دیدگاه نیز دردسر هایی دارد. روش‌های خرید گردو با پوست و بی‌پوست، نه سخت است و نه زیاد تخصصی. با دانستن چند نکته مهم و کاربردی، خیلی راحت می‌شود گردو مناسب با نیاز و نوع مصرف را خریداری کرد و استفاده مناسبی را از آن بهره برد. با ما همراه باشید تا در ادامه با این نکات آشنا شوید.

گردو با پوست یا بی پوست

گردو با پوست از مغز گردو ارزان‌تر است چون پس از خرید نیاز به یک مرحله کار اضافه برای خارج کردن مغز دارد و در نهایت از هر ۲ تا ۲٫۵ کیلو مغز گردو حدود یک کیلو مغز گردو به دست می‌آید. خرید گردو با پوست کمی ریسکی است زیرا ممکن است کیفیت همه گردو ها یکسان نباشد و یا مغز گردو داخلش خراب و سوزنی باشد، گردو‌ها پوک باشد یا بار سال قبل قاطی بار امسال شده باشد. اگر گردویی که می‌خرید تازه و باکیفیت باشد یک خوبی دارد و آن هم این است که هر بار به قدر نیازتان مغز گردو را جدا می‌کنید و همیشه مغز گردو تازه خواهید داشت. لازم به یادآوری است که گردو با پوست خود دو نوع است : گردو با پوست سبز و گردو با پوست چوبی

گردو با پوست چوبی و سبز

قیمت گردو با پوست چوبی به تازگی گردو، میزان پربودن مغز، راحت جدا شدن و نازکی پوست گردو و.. بستگی دارد. اما به طور کلی قیمت گردو با پوست چوبی از قیمت مغز گردو ارزان‌تر و از قیمت گردو با پوست سبز گران‌تر است. گردو با پوست سبز هم طرفداران خاص خودش را دارد. این محصول در از اواسط شهریور ماه تا اواخر مهرماه (در زمان برداشت محصول) پیدا می‌شود و اغلب افرادی که این گردو رو خریداری می‌کنند هدفشان مصرف گردو تازه و نوبرانه است. توصیه ما به شما این است که به اندازه مصرف کوتاه مدت خود گردو با پوست سبز بخرید، به این خاطر که باید بسیار مواظب مغز گردوها باشید تا خراب نشود و اگر پوست سبز را از گردو جدا نکنید احتمال آسیب رسیدن به مغز و غیر قابل استفاده شدن آن بسیار بالا است.

گردو بی ‌پوست

اگر تمایلی به شکستن گردو و مغزکردن آن ندارید و ترجیح می‌دهید مغز گردوی آماده بخرید، باید بدانید که گردو دارای میزانی چربی است که در هوای محیط یا در حرارت، اکسیده می‌شود و ممکن است طعم نامطبوعی بگیرد. پس بیاد در هنگام خرید گردو های بی‌پوست خشکپاک باید به این نکته توجه داشته باشید که مغز گردوهایی خریداری کنید که بسته‌بند‌ی داشته باشد تا از ورود هرگونه هوا و ارتباط گردو با دما بیرونی را جلوگیری کند. نکته‌ی مهم دیگر در رابطه با مغز گردو، این است که گردو خشک‌شکن است یا خیس‌شکن، یعنی مغز گردوی خیس را خریده‌اید یا مغز گردوی خشک را. اگر خیس‌شکن باشد، هنوز کمی نم دارد و ممکن است در فریزر یا یخچال کپک بزند، پس باید آن را روی پارچه‌ی نخی و در آفتاب یا جلوی پنکه و کولر پهن کنید و وقتی رطوبت آن از بین رفت، در ظرف دربسته بگذارید تا هوای محیط را نگیرد و تغییر مزه ندهد. البته توجه داشته باشید که نگهداری در یخچال بهتر از فریزر است و تا یک سال بدون تغییر باقی می‌ماند.

گردو

خواص داروئی گردو

گردو منبعی سرشار از ویتامین و فسفر است و یکی از مواد غذایی است که در گروه مغز‌ها قرار می‌گیرد. اما آیا جدای از طعم و مزه مطبوع این ماده غذایی به خواص فوق العاده آن توجه کرده‌اید؟ این مطلب را بخوانید تا شما هم تایید کنید که هر گردی گردو نیست! گردو از جمله مواد مغذی است که به دلیل طبیعت گرم خود از دوران کهن در تغذیه بسیار مورد استفاده قرار گرفته، اما تحقیقات درباره این ماده مغذی کهن همچنان ادامه دارد. در این قسمت تعدادی از مهم ترین خواص مغز گردو را خدمتتان معرفی می‌کنیم.

گردو دوستدار قلب و ضد سرطان

طبق تحقیقات جدید ارائه شده توسط دانشمندان، خوردن مغز گردو تازه بعد از غذا ممکن است باعث کاهش آسیب های قلبی شود که غذاهای چرب به سرخرگ ها وارد می‌کنند. گردو غنی از ترکیباتی است که تا حدودی از سفت شدن سرخرگ ها جلوگیری و به حفظ انعطاف پذیری آنها کمک می‌نماید. گردو حاوی آرژینین، نوعی آمینو اسید است که بدن از آن برای تولید اکسید نیتریک استفاده می‌کند. وجود این ماده برا ی حفظ خاصیت انعطاف پذیری قلب لازم است. از دیگر خاصیت مغز گردو، بهره‌بری از فلاونوئیدی بنام اسید الاژیک است که این ماده می‌تواند رشد سلول‌های سرطانی را مسدود کند. برای خرید انواع گردو بی پوست مرغوب می‌توانید به فروشگاه اینترنتی خشکپاک مراجعه نمایید.

نظرات کاربران