wild-plums
  • 13 اسفند 1399تاریخ انتشار:
  • اخباردسته بندی:
  • 2,158تعداد بازدیدها:
  • 0تعداد نظرات:

چند تا از خواص آلو سانتریزه که باید بدانید!

معرفی آلو سانتریزه یا آلو جنگلی و خواص آن

آلو سانتریزه یا آلو جنگلی، یکی از انواع آلو است که به صورت طبیعی در مناطق جنگلی ایران می روید. این نوع از آلو طمع ترشی داشته و خواص بسیاری دارد. خانواده آلو، یکی از میوه های پر طرفدار هستند که در تغذیه ی ایرانی ها به صورت های مختلفی از جمله به صورت میوه خشک، در پخت و پز و در میوه ی روزانه مورد استفاده قرار می گیرند. در این مقاله قصد داریم تا در مورد انواع آلو و خواص آن از جمله خواص آلو سانتریزه صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

انواع آلو و خواص آن ها

آلو انواع گوناگونی دارد. مهم ترین انواع آلو که در ایران می روید عبارت است از: آلو بخارا، آلو زرد، آلو سیاه، آلوچه، آلو سانتریزه و غیره. به طور کلی طبع آلو سرد و تر است و مصرف بیش از حد آن می تواند منجر به سو هاضمه شده و معده ی شما را به هم بریزد. مصرف آلو برای افرادی که مزاج گرم و خشک دارند فوق العاده است. همه ی انواع آلوها سرشار از فیبر، کلسیم، منیزیم، آهن، منگنز و غیره هستند و برای درمان یبوست کاربرد دارند. از آلوها به عنوان ملین و درمان یبوست دوران بارداری نیز مورد استفاده قرار می دهند. آلو می تواند سردردهای مزمن را از بین برده و تب را کاهش دهد. آلوها برای تسکین حالت تهوع نیز کاربرد دارند. آلو می تواند خارش را درمان کرده و در درمان زخم، رماتیسم و نقرس هم موثر باشد.

wild-plums

همه چیز درباره آلو سانتریزه

آلو سانتریزه نوعی از انواع آلو است که به صورت طبیعی در جنگل های مناطق معتدل و مرطوب می روید. این آلو زرشکی مایل به سیاه است و به آلو جنگلی نیز شناخته می شود. آلو سانتریزه طمع ترشی دارد. خواص آلو سانتریزه به قدری شگفت انگیز است که در روش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به معرفی برخی از خواص آلو سانتریزه می پردازیم.

خواص آلو سانتریزه چیست؟

همانطور که گفتیم، آلو سانتریزه طمع ترشی دارد. به همین علت است که در درمان فشار خون و بیماری های قلبی و عروقی موثر خواهد بود. آلو سانتریزه یک ملین طبیعی می باشد. در صورتی که یبوست داشته و دچار مشکلات دفع هستید، مصرف روزانه ی آلو سانتریزه می تواند برای شما در دفع راحت تر تاثیر گذار باشد. علت این مسئله، فیبر بالای موجود در آلو سانتریزه است. وجود همین فیبر در مقادیر قابل توجه سبب می شود تا پس از مصرف آلو دیرتر احساس گشنگی کرده و راحت تر مدفوع کنید. همین مسئله از آلو سانتریزه به عنوان یک میوه ی موثر در لاغری ساخته است. آلو سانتریزه در آشپزی ایرانی نقش موثری دارد و به صور گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.

wild-plums

نقش آلو سانتریزه در آشپزی ایرانی

به طور کلی می توان گفت آلو از هر نوعی که باشد در آشپزی ایرانی نقش بسزایی را بر عهده دارد. آلو بخارا و آلو سانتریزه بیشترین کاربرد را در آشپزی ایرانی به همراه دارند. آلو سانتریزه طمع ترشی داشته و در ساخت انواع رب آلو مورد استفاده قرار می گیرد. از خواص آلو سانتریزه، بخشیدن طمع ترش و ملس به خورشت های دارای آلو، از جمله خورشت به، خورشت آلو سانتریزه و غیره است. رب آلو نیز در بسیاری از غذاهای ایرانی کاربرد خواهد داشت.

آلو سانتریزه، یار و یاور سالم خورها

اگر در دسته افرادی قرار می گیرید که برای تغذیه ی خود اهمیت ویژه ای قائل می شود، آلو سانتریزه یار و یاور همیشه ی شما خواهد بود. همانطور که گفتیم، از خواص آلو سانتریزه، تاثیر در روند هضم غذا و دفع راحت تر است. بنابراین اگر مشکل اجابت مزاج دارید، آلو سانتریزه را به رژیم غذایی روزانه ی خود اضافه کنید. علاوه بر کاربرد آلو سانتریزه در آشپزی و پخت و پز، خوردن روزانه ی آلو سانتریزه می تواند آهن، فیبر، منیزیم و کلسیم مورد نیاز شما را تا حد قابل قبولی تامین نماید. می توانید برای تهیه انواع آلو سانتریزه ی مرغوب، به فروشگاه اینترنتی خشکپاک مراجعه کنید. خشکپاک بهترین کیفیت را در کنار قیمت مناسب در اختیار شما قرار خواهد داد.

نظرات کاربران