raisins
  • 26 اسفند 1399تاریخ انتشار:
  • اخباردسته بندی:
  • 2,538تعداد بازدیدها:
  • 0تعداد نظرات:

مویز از چی درست میشه؟

مویز چیست و چگونه درست میشود

مویز از چی درست میشه؟ مویز یک میوه خشک پر خاصیت است که در فرایند خشک کردن نوعی انگور تهیه می شود. کشمش نیز درست همانند مویز از خشک کردن انگور به دست می آید پس مویز و کشمش چه تفاوتی با هم دارند؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا به شما بگوییم مویز از چی درست میشه، چه خواصی داشته و چه فرقی با کشمش دارد؟ چطور میشه مویز خوب را از بد تشخیص داد؟

فرق مویز و کشمش

مویز و کشمش هر دو از خشک کردن انگور تهیه می شوند. با این تفاوت که انگوری که برای درست کردن مویز از آن استفاده می شود انگورهای شاهانی، بزرگ تر و به اصطلاح گوشتی تر هستند. برای درست کردن کشمش از انگورهای کوچک تر مانند انگور سبز یا انگور یاقوتی استفاده می کنند. در حالی که مویز از خشک کردن انگورهای سیاه و بزرگ درست میشه. حالا که فهمیدیم مویز از چی درست میشه و چه فرقی با کشمش دارد، برای خرید بهتر است کدام یک را انتخاب کنیم؟

raisins

مویز یا کشمش، مسئله این است!

پیشنهاد اول ما این است که مویز یا کشمش هر کدام را که انتخاب کنید، بهترین گزینه برای جایگزین کردن قند را برگزیده اید. برای اینکه بگوییم کدام یک بهتر است؟ در یک پاسخ ساده باید بگوییم قطعاً مویز! درست است که کشمش هم دارای خواص اجتناب ناپذیری برای کنترل انواع بیماری ها مانند دیابت است و می تواند قند طبیعی مورد نیاز بدن را تامین کند اما مویز خاصیت های بسیار بیشتری در مقایسه با کشمش دارد که آن را تبدیل به یک خوراکی مطلوب برای همه ی افراد از کودک تا بزرگسال کرده است. در ادامه به معرفی برخی از خواص مویز می پردازیم.

raisins

مویز و این همه خاصیت؟

مویز سرشار از انواع ویتامین های مورد نیاز بدن از جمله ویتامین A، B و E است. از مهم ترین ترکیبات موجود در مویز، املاح معدنی ضروری مانند فسفر، پتاسیم و کلسیم است. با همین چند ماده که معرفی کردیم، می توان حدس زد که مویز، این میوه خشک کوچک چه خواصی دارد. مویز طبع گرم داشته و در صورت مصرف روزانه می تواند منجر به تقویت قابل توجه حافظه شود. همین طبع گرم سبب می شود تا قلب، کبد، مغز و سیستم تناسلی کارکرد بهتری داشته باشند در نتیجه شما احساس ضعف، خستگی و ناتوانی را دور از خود بیابید. یکی از مهم ترین تاثیرات مویز، برطرف کردن بسیاری از مسائل جنسی است. مویز یک درمان طبیعی برای آلزایمر است. مویز از چی درست میشه؟ از انگور سیاه و باید بگوییم که خواص مویز به مراتب بیشتر از انگور سیاه است!

raisins

از کجا مویز بخریم؟

بهترین مویز، آن مویزی است که پر گوشت، کم دانه و یا بی دانه باشد. مویزهایی که در روند فرایند خشک شدن، بیش از اندازه و یا در روند اشتباهی خشک شده باشند یا از انگورهای بی کیفیت گرفته شده باشند، مویزهای خوبی نیستند. طمع شیرین مویز می تواند نشانه ی خوبی برای تشخیص کیفیت بالای آن باشد. چطور می توان تشخیص داد که یک مویز خوب است یا بد؟ پیشنهاد می کنیم برای خرید مویز، به یک فروشنده ی معتبر مراجعه کنید.  گاهی ممکن است سود جویان کشمش را به جای مویز به شما بفروشند و یا مویزهای قدیمی، کم کیفیت و پر دانه را در اختیار شما قرار دهند که تشخیص آن تنها پس از خریدن مویز و مصرف آن مشخص خواهد شد. بنابراین، تنها راهی که باقی می ماند، اعتماد به فروشنده است.

خشکپاک، فروشنده ی نام آشنای خشکبار است که در طول سال های فعالیت خود همواره تمرکزش را در حفظ کیفیت بالا و کنترل قیمت گذاشته است. مویز خشکپاک با بهره گیری از بهترین کشمش ها به صورت سالانه تهیه شده و روند خشک شدن آن ها کاملاً اصولی، بهداشتی و درست است. به همین خاطر است که خشکپاک، بهترین مویز را در اختیار شما قرار می دهد. کافی است تا تنها یک بار امتحان کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر از مویز خشکپاک، می توانید به فروشگاه اینترنتی خشکپاک مراجعه نمایید.

نظرات کاربران