آجیل شب یلدا کودکان
  • 26 آذر 1399تاریخ انتشار:
  • اخباردسته بندی:
  • 2,399تعداد بازدیدها:
  • 0تعداد نظرات:

تزیین آجیل شب یلدا برای بچه ها

4 روش برای تزیین آجیل شب یلدا کودکان

شب یلدا، یکی از رسوم دیرینه ی ما ایرانیان است که از سال های دور تاکنون برایمان عزیز بوده و همچنان هم همان جایگاه ویژه را در اختیار دارد. تزئینات در شب یلدا، بسیار مهم هستند. در این شب، همه افراد به شیوه ای به دنبال زیباتر کردن میزشان هستند. یکی از موارد بسیار مهم و جدا نشدنی از میز یلدا، خرید آجیل است که دوست داریم آن را تزئین کنیم. اما برای برخی دیگر، تزئین آجیل شب یلدا برای بچه ها نیز مهم است. چرا که بچه ها، به زیبایی های محیط اطرافشان اهمیت بیشتری می دهند و برای جلب کردن نظر آن ها می توان با استفاده از چند المان ساده، جذابیت میز یلدا را برایشان جذاب تر کرد. با ما همراه باشید تا یادتان دهیم چطور با تزئین آجیل شب یلدا برای بچه ها، میز یلدای خود را زیباتر کنید.

چطور با تزئین آجیل شب یلدا برای بچه ها، میزمان را جذاب تر کنیم؟

اگر در شب یلدا میزبان باشید، یکی از دغدغه های مهم شما چیدمان میز است. چیدمان میز یلدا می تواند شامل تزئین هندوانه، انار، ظرف میوه و غیره باشد. اگر مهمان شما کودک هم باشد، تزئین آجیل شب یلدا برای بچه، یکی از کارهایی است که بهتر است برای  سرگرم کردن مهمان کوچک خود، انجام دهید.  به این منظور می توانید از چند روش استفاده کنید:

آجیل شب یلدا کودکان

روش اول، چیدن آجیل یلدا به شکل یکی از شخصیت های محبوب کارتونی

مثلاً میکی موس را تصور کنید. می توانید تمامی آجیل ها را از هم جدا کنید و با کمک یک الگو، آجیل شب یلدا را به شکل آن بچینید. به این منظور می توان از پسته برای شکل گیری صورت، از مویز برای چشم ها، گوش ها و دیگر قسمت های سیاه رنگ این شخصیت از بادام برای دست ها و … استفاده نمود.

آجیل شب یلدا

روش دوم، دکور کردن ظرف آجیل

یک راه ساده تر که می توانید برای تزئین آجیل شب یلدا برای بچه ها استفاده کنید، تزئین ظرف است. مثلا می توانید یک لیوان ساده ی شیشه ای را بردارید و به کمک آبرنگ آن را رنگ آمیزی کنید. یا می توانید با استفاده از دکمه و مقداری کاموا، بر روی لیوان شکل صورتک درست کرده و آجیل را داخل آن بریزیذ.

روش سوم، تزئین آجیل شب یلدا به شکل گل

برای این کار، به یک ظرف تخت کوچک احتیاج دارید. چیزی شبیه به یک نعلبکی برای این روش تزئین مناسب است. وسط ظرف فندق ها را بریزید. بادوم ها را به شکل برگه های گل و با حالت عمودی کنار هم قرار داده و دور تا دور فندق ها بگذارید. لایه آخری را با کمک پسته و بادام هندی بچینید. به همان شکل عمودی و به صورت یکی در میان. به این صورت، یک ظرف آجیل شبیه به گل آفتابگردان خواهید داشت.

آجیل شب یلدا

روش چهارم، تزئین آجیل در بسته بندی های کوچک مقوایی

این روش، یک روش تزئین آجیل شب یلدا برای بچه هاست که بسیار مرسوم، کم هزینه و سریع است. می توانید بسته بندی های آماده ی مقوایی که به شکل های مختلفی مانند انار، هندوانه و … هستند را تهیه کنید و آجیل را پس از ریخت در یک پلاستیک کوچک داخل آن ها قرار دهید. با داشتن یک الگوی ساده، حتی خودتان هم می توانید این جعبه ها را دست کرده و در هنگام مهمانی به هریک از مهمانان خود بدهید.

آجیل شب یلدا

چرا تزئین آجیل شب یلدا برای بچه ها مهم است؟

خشکبار، از دسته مواد غذایی بسیار مهم محسوب می شوند که باید در رژیم غذایی کودکان قرار داشته باشند. بسیاری از کودکان در خوردن مواد غذایی مهم مانند خشکبار، میوه ها و … سر باز می زنند. یکی از راه های ترغیب آن ها جهت خوردن چنین موادی، تزئین آن ها به شکل های زیبا است. با استفاده از چند راه ساده می توانید کودک خود را تشویق کنید تا خشکبار بخورد. یکی دیگر از راه های ترغیب کودکان به خوردن آجیل، استفاده از آجیل با کیفیت است. همه ما می دانیم بادام چه خواصی دارد. اما کافیست تنها یکبار بادامی تلخ به کودک خود بدهید. دیگر نمی توانید او را مجبور کنید بادام بخورد. بنابراین با خرید آجیل و خشکبار مرغوب و با کیفیت از یک فروشگاه مطمئن، مانند فروشگاه اینترنتی خشکپاک، از استقبال کودکتان از آجیل ها، اطمینان حاصل نمایید.

نظرات کاربران