akbari pistachio
  • 17 فروردین 1400تاریخ انتشار:
  • اخباردسته بندی:
  • 2,092تعداد بازدیدها:
  • 0تعداد نظرات:

5 نکته برای خرید پسته اکبری

چند نکته برای خرید پسته اکبری مرغوب

پسته اکبری، نوعی پسته ی ایرانی است که 15 درصد از پسته های تولید شده ی سالانه در ایران را شامل می شود. پسته ی اکبری در مقایسه با دیگر انواع پسته ی ایرانی ظاهری کشیده تر داشته و مجلسی تر است. از این نوع پسته برای استفاده در آجیل نیز استفاده می شود و می توان آن را به صورت خام، بو داده و غیره تهیه کرد. در این مقاله قصد داریم تا 5 نکته برای خرید پسته اکبری که پیش از خرید باید بدانید را با شما در میان بگذاریم. به کمک این 5 نکته می توانید پسته ی مرغوب و با کیفیت را از انواع بی کیفیت آن تمیز دهید. با ما در خشکپاک همراه باشید.

نکته اول: پسته خندان یا آب خندان!

اولین صفتی که به کمک آن پسته ی مرغوب را توصیف می کنند، خندان بودن آن است. پسته خندان در واقع اصطلاحی است که نشان می دهد مغز پسته باز بوده و به سادگی قابل مصرف است. گاهی فروشندگان نامعتبر، پسته های بسته را با کمک روش هایی مانند آب یخ و کوره و به کمک چکش تبدیل به پسته ی خندان می کنند که به آن پسته ی آب خندان می گویند. پیش از خرید پسته اکبری، با کمک ترفند تکان دادن پسته در کنار گوش خود می توانید تشخیص دهید که پسته خندان است یا آب خندان. پسته ی آب خندان در کنار گوش شما در هنگام تکان دادن صدا خواهد داشت. چرا که در فرایند خندان کردن، مغز از پوسته جدا می شود.

akbari pistachio

نکته دوم: رنگ خوراکی مجاز یا زعفران و زردچوبه!

دومین نکته ی مهم در هنگام خرید پسته اکبری، توجه به رنگ نداشتن آن است. گاهی فروشندگان نامعتبر، برای آن که قدیمی بودن پسته را پنهان کنند، در روند بو دادن به پسته آن را رنگ می زنند. روش صحیح در این مسیر استفاده از زعفران و زردچوبه برای مزه دار کردن پسته است. اما برای سودجویی بیشتر، پسته را به کمک رنگ خوراکی مزه دار می کنند که کاملاً غیر قانونی است. برای تشخیص این مسئله، یک مشت پسته را در دست گرفته، کمی نگه داشته و سپس به جای خود باز گردانید. اگر رنگ پسته بر روی دست شما باقی ماند، به این معنی است که رنگ خوراکی دارد.

نکته سوم: پسته تازه یا کهنه، چطور تشخیص دهیم؟

خرید پسته اکبری تازه، بسیار اهمیت دارد. چرا که بسیاری از فروشندگان نامعتبر و سودجو به دنبال آن هستند که پسته ی مانده ی خود را به جای پسته ی تازه و به قیمت گزاف به فروش برسانند. برای آن که تشخیص دهید پسته تازه است یا خیر، یک عدد از آن را بخورید! بله به همین سادگی. پسته ی تازه آب بیشتری دارد و به سادگی در دهان شما له می شود. اما پسته ی مانده خشک تر است و بافت سفت تری دارد.

نکته چهارم: پیش از خرید، پسته را نگاه کنید

برای خرید پسته اکبری تازه، مرغوب و با کیفیت، چشمان شما بهترین سلاحی است که در اختیار دارید. پیش از آن که اقدام به خرید کنید پسته ی منتخب خود را خوب نگاه کنید. پسته اکبری خوب، در پوسته ی خود لکه ندارد. رنگ مغز پسته ی خوب شفاف و درخشان است و بافت لطیف تری دارد. دقت کنید که پسته ها پوک، کرم خورده، بسته و موارد دیگر مشابه این نباشد. این به شما کمک می کند تا از خرید پسته اکبری تازه، تجربه خوبی کسب کنید.

akbari pistachio

نکته پنجم: خرید پسته اکبری بسته بندی شده، مطمئن ترین راه

همه ی ما این روزها در حال مبارزه با بیماری کرونا و جلوگیری از انتقال آن هستیم. پسته ی باز همواره در معرض آلودگی های مختلفی مانند این ویروس است. علاوه بر این، پسته ی فله ای در مجاورت هوا، انواع آلودگی، میکروب و باکتری است. به همین خاطر، خرید پسته اکبری بسته بندی شده، می تواند گزینه ی مناسب تری باشد. علاوه بر تمام آن چه گفته شد، پسته ی بسته بندی شده مرغوب، دارای پروانه ی بهداشت، تاریخ تولید و تاریخ انقضا است. به همین علت است که راه سودجویی را تا حد کافی از فروشنده سلب خواهد کرد. بهتر است برای خرید پسته اکبری بسته بندی شده، به برند های معتبر و شناخته شده مراجعه کنید. به عنوان مثال، پسته اکبری خشکپاک، در بهترین شرایط تولید شده و در فرایند کاملاً بهداشتی بسته بندی می شود. برای خرید پسته اکبری خشکپاک، می توانید به فروشگاه اینترنتی خشکپاک مراجعه نمایید.

نظرات کاربران